Brand
GE Healthcare
Our Role
Branding
Mobil Uygulama
Etkinlik Yönetimi
Category
Dijital Strateji
Mobil Uygulama
Lead Kampanyası

GE VR: The Experience

Dünyada teknolojinin öncüsü GE Healthcare için

VR teknolojisini ArabHealth fuarına taşıyarak bir ilke daha imza attık.

2

Problem

GE Healthcare için dünyanın en büyük sağlık fuarından biri olan Arab Health Exhibition’a katılarak müşterilerine yeni ürünlerini tanıtmak her zaman için en öncelikli konulardan bir tanesi. Ürünlerin fuar alanına ulaştırılması konusunda hem kısıtlı bir zaman içerisinde tüm operasyonel sorunları çözmek hem de ürünlerin yapısından dolayı kapladıkları büyük alanlar içerisinde kullanıcıların deneyimini üst seviyede tutmak ise çok büyük bir problemdi.

İçgörü

Kısıtlı bir süre içerisinde dünyanın en büyük fuarını gezmeye çalışan kullanıcılara GE Booth’unda bulunan tüm ürünleri gezdirmek ve detaylı bilgi vermek çok zor olacaktı. Bu sebeple potansiyel müşterilerimizin hem fuar öncesinde hem fuar anında hem de sonrasında tüm GE Healthcare ürünlerini tecrübe edebilmesi için kalıcı, kişisel ve geliştirebilir bir çözüm üretmemiz gerekiyordu.
1

Fikir

Bu problemleri 1 ay gibi kısa bir sürede çözmek için GE VR: The Experience uygulamasını geliştirdik. Ürünlerimizin Virtual Reality ve 360 derece videolarının yer aldığı mobil uygulamamızı kullanıcılarımız fuar süresince onlar için tasarlayıp dağıttığımız özel GE gözlükleri ile tecrübe ederken yep yeni bir dünyaya adım atma şansı yakaladılar.

Uygulama

VR ve 360 derece ürün videolarının yer aldığı mobil uygulamamızı fuardan önce yayına aldık. Fuar süresince kısa bir süre için GE HC Booth’na gelen kullanıcıları onlar için hazır bekleyen ekiplerimiz karşıladı ve gözlüklerini takarak bu yep yeni deneyimi yaşamalarına yardımcı oldular.

Bu deneyimden çok memnun kalan müşterilerimiz ise bilgilerini bırakarak kendileri ile daha detaylı iletişime geçmemizi istediler.

3

Sonuç

Bir önceki sene olan 2015 Arab Health’de yalnızca 900 müşterimiz kendileri ile birebir iletişime geçmemiz için bilgilerini bırakırken, GE VR: The Experience uygulamamız sayesinde 2016 Arab Health boyunca tam 3500 müşterimiz bilgilerini bırakarak GE dünyasına ilk adımını attı.

badge-apple-store-large
badge-google-play-large