NASA 8K uzay videosu yayınladı!

NASA 8K uzay videosunu yayınladı. Görüntülerde astronotların uzay istasyonunda nasıl çalıştığı ve neler yaptığı, hiç olmadığı kadar net bir şekilde gösterildi.

NASA ve ESA (European Space Agency), bir video hazırlamak için ortaklaşa çalışma yaptılar. Ancak, hazırlanan bu video, şu ana kadar hazırlananlardan çok daha farklı. 8K ultra yüksek çözünürlükte çekilmiş olan video, görenlerin ağzını açık bırakacak cinsten.

Ürettiği profesyonel sinema çekimi kameralarıyla tanınan RED markasının, Helium 8K kamera modeli ile çekilen videoda, astronatların uzay istasyonunda nasıl çalıştıkları yer alıyor. Sahip olunan üst düzey teknolojiler, elde edilen örneklerin yakından çekilmiş görüntüleri ve Dünya’nın ve uzayın görüntüleri de, videoda yer almakta.

Uzay istasyonuna kamerayı gönderen şirket ise, SpaceX. SpaceX’in kargo taşıma görevi adı altında gönderilen RED Helium 8K, Dünya dışında kaydedilmiş ilk 8K videoyu çekme ünvanını da kazanmış oldu.

Video hakkında yapılan açıklamada “bizi takip eden kitleyle çok daha detaylı görüntüler paylaşmamızı sağlayacak olan 8K teknolojisini kullanmaya başladığımız için çok heyecanlıyız” ifadeleri yer aldı. Bu da demek oluyor ki, bundan sonra NASA Youtube kanalında, çok daha fazla 8K içerik göreceğiz.

Monday Morning Goods No: 177

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

İstanbulkart’ta ”yetersiz bakiye” anonsuna son!

İstanbul’da milyonlarca insanın kullandığı İstanbulkart’a artık akıllı telefonlardan yükleme yapılabilecek. Mobil cüzdan uygulaması sayesinde kart taşıma derdi ortadan kalkacak, telefonla temassız ödeme yapabilecek.