Twitch’ten TikTok’a yeni rakip: Twitch Sings

Oyuncuların vazgeçilmez yayın platformu Twitch, yayıncılara ve onların takipçilerine sunduğu Twitch Sings ile Tik Tok'a rakip olmaya hazırlanıyor.

Hazır olarak sunulan binlerce karaoke şarkında birini seçebiliyor veya isterseniz kendi şarkılarınızı deneyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra kullanıcılar kendilerine ait bir avatar oluşturarak daha eğlenceli vakit geçirebiliyorlar.

TikTok gibi günümüzün popüler karaoke uygulamalarının aksine hem canlı yayın hem de etkileşimli odaklı tasarlanmıştır. Yani izleyiciler şarkı talep edebiliyor, ışık şovları ve sanal alkışlar ile yayınları daha eğlenceli hale getirebiliyor.

Bunun yanı sıra şarkı sözleri olmadan karaoke gibi çeşitli meydan okumalar kullanıcılara sunuluyor.  Twitch Sings’in yapımcısı Joel Wade, “ Twitch Sings bir canlı yayında olmanın eğlence ve enerjisini, fantastik bir etkileşimli performans sergilemenin sınırsız yaratıcılığıyla birleştiriyor” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitch-sings-tiktok-a-yeni-rakip

Monday Morning Goods No: 200

Bu MMG'de

Walmart, mağazalarındaki yüzlerce işi robotlara devrediyor

ABD'nin en büyük iş verenlerinden Walmart, dijital dönüşüme yönelik yaptığı harcamalarını iş gücü maliyetlerinden kısarak tasarrufa gidiyor.

NASA ve SpaceX dünyayı korumak için anlaştı!

NASA, Dünya’ya doğru gelen bir asteroitin yönünü hedeflenen yolundan saptırmak için DART adı verilen görevini duyurdu. Bu görev için NASA SpaceX ile 69 milyon dolarlık sözleşme imzaladı!