MI6 Creative Project Strategy Framework

Revolvia’da tüm kreatif proje üretim süreçlerimizi etrafında şekillendirdiğimiz özgün bir çerçeve sistemimiz var:

MI6 Creative Project Strategy Framework

MI6, öğrenimlerimizi bir sonraki tecrübemize aktarmamıza yarayan bir yöntem olarak, projelerimizin kusursuzluğu için kullandığımız sistemlerin tümünün merkezinde yer alıyor.

digital-engagement

6 Temel katmadan oluşan bu sistem, aslında üretilecek olan projenin iş hedeflerinin belirlenmesinden kreatif fikirlerin üretilerek uygulanması ve sonuçlarının ölçümlenmesine dair performans metriklerine kadar tüm basamaklarını içeren bir çerçeve oluşturuyor ve böylece baştan planlanan projeyi hedeflediğimiz başarıya ulaştırana kadar gereken tüm faktörleri baştan hesaba katmamızı sağlıyor.

Issue

Her proje, iş hedefleri ve gereksinimleri tanımlanarak başlıyor.

Insight

İletişim yapacağımız hedef kitlemizin alışkanlıklarını, ele aldığımız sektör, ürünler ve benzer markalarla deneyimlerini inceleyerek konu hakkında bir içgörü oluşturuyoruz. Bu aşamada çoğu zaman konuya dair fikirlerini aldığımız tüketiciler, bize sektörle ilgili deneyimlerini anlatırken, potansiyel iletişim fırsatlarını işaret ediyor ve hangi iletişim kanallarının işe yarayacağından onlara hitap etmemiz gereken anahtar kelimelere varıncaya kadar söylüyor.

Idea

İşte burası yeni hikayeler icat ettiğimiz aşama! Kreatif ekibimiz toplanan veriler üzerinden beyin fırtınası yaparak projenin hikayesine, söylemine, görsel diline ve iletişim yöntemlerine dair fikirler üretiyor. Bu fikirleri işin sahiplerine sunarak iş hedeflerimize en uygun olanları birlikte seçiyoruz.

Implementation

Sonrası yeni fikrimizin uygulama haritalarını çıkarıp üretime başlıyoruz. Bu aşamada üretilecek iletişim kreatiflerinden, kullanılacak kanaldaki kullanıcı deneyiminin tasarlanmasına, yazılım geliştirmesinden süreçte rol alacak paydaşlarla görev bölümlerinin yürütülmesine kadar en ince ayrıntısına kadar hazırlıyoruz.

Interaction

Dijital kanallarda hikayenin anlatımını konvansiyonel kanallardan farklı kılan şey, kullanıcı deneyimi bu aşamada tasarlanır. Kullanıcıyı gönüllü olarak ne kadar etkileşime geçirirseniz hikayeye olan bağlılığı o kadar artar. Kullanıcı deneyimini en çok artıracak dili ve projelerin en etkin duyurulacağı medya kanallarını ve kanaat önderlerini belirleyerek bir yayın stratejisi hazırlarız.

Impact

Ve son olarak yeni hikayemizin lansmanı gerçekleştirilir. Lansman sonrasında gerekecek iletişim çalışmaları, içerik planları ve yaşam döngüsü yönetimi gerçekleştirilir.

Measure

Projenin lansmanı sonrası, iş hedeflerinde tanımlanan performans kriterlerinin ölçümü yapılır, geri bildirimler doğrultusunda Interaction ve Impact aşamalarının optimizasyonu sağlanır.

Voila!

Yepyeni bir dijital hikayenin, Revolvia metodolijleriyle en etkili şekilde tasarlanarak hayata geçirilmesini sağladık!

Dijital Dünya Uzmanlarına Her Pazartesi Atıştırmalık İlhamlar