Marka
Acer
Görevimiz
Dijital İletişim
Kategori
Sosyal Medya

Acer

Sosyal Medya İletişimi

Acer’ın global dijital stratejisi olan “A Touch More” yaklaşımına uygun olarak geliştirdiğimiz sosyal medya kampanyalarımızda kullanıcılarımıza hem yeni ürünlerimizi tanıtırken hem de Acer ile bir dokunuştan fazlasını keşfetmelerini sağladık.

Acer ile Gezdim Gördüm Dokundum!

Büyükler söyler…

Derler ki, gezdiğin gördüğün senin olsun, dokunduğunu anlat…

Tasarım harikası ürünleriyle, Modern Çağ Kaşifleri için, gezilerini ölümsüzleştirmeyi ve gördüklerini paylaşmayı keyifli hale getiren Acer da büyüklüğünü gösterdi ve Gezimanya.com’daki kaşiflere, #GezdimGördümDokundum dedirtti!

acer_benim_kesfim

Benim Keşfim!

“Sınırların ötesini keşfet” diyerek içimizdeki kaşiflik ruhunu ateşleyen ve aslında mutluluğun kendi yolculuğumuz olduğunu hatırlatan Acer için hazırladığımı  #benimkesfim kampanyası ile milyonlarca insana “Hayatı yaşa, anı paylaş” mesajını verdik. Onlar da bize kendi keşif yolculuklarını anlattı. Kimisi attığı bir tweetle, kimisi paylaştığı bir fotoğrafla… #benimkesfim bu diyerek hikayesini anlatan binlerce mesajı bu sitemizde topladık.  Gelen keşifler arasından en ilginç anı yakalayan kaşifimiz muhteşem bir Windows 8’li Acer Iconia W510 tabletin sahibi oldu.

80 yaşına da gelseniz içinizdeki keşfetme arzusu gitmesin diye!

tweet_fight

Tweet Fighter

Eğer kaşiflik ruhunda varsa Amerika’yı yeniden keşfetmene gerek yok!

#benimkesfim etiketiyle paylaşılanların üzerine yaptıklarıyla yetinmeyen, yerinde duramayan bir ajans olarak, kampanyada yer alan fenomenlerin rekabetine dayanamayıp  alışılmışın dışında bir şey yapmaya karar verdik. Twitter fenomenleri Pakiteysis ve Gillerprensesi, kampanyanın bitimine yakın benimkesfim.com’da bir meydan okumaya girişti. Street Fighter konseptini Twitter’a uyarlayarak katılımcıların attıkları tweetler 2 fenomen için destek oldu yağdı.

Peki sizce kim mi kazandı?