Apple Google ile dalga geçti

Son zamanlarda gizlilik konusunda pek çok reklam yapan Apple Google ile tekrardan dalga geçti. Son yedi ay içinde ikinci defa reklam panosu aracılığı ile dalga geçen şirket, birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı.

Alphabet’e ait olan Sidewalk Labs, teknolojik çözümler ile kentsel altyapının iyileştirilmesi gibi konularda adımlar atmayı hedefleyen bir kentsel inovasyon şirketidir. Şirketin projelerinden birisinde 12 dönümlük bir araziye sensörkurmak istemesi, Apple’ın da dikkatini çekmiş gibi gözüküyor. Sensörler, bu büyük alandaki insanların hareketlerini ve davranışlarını inceleyecek.

Asıl olaylar ise bu durumdan sonra gelişmekte. Şirket, insanların kişiselverilerinin kendi izinleri olmadan izlenmesi yönündeki adımı doğru bulmadığını belirtmek için ilginç bir adım attı. Sidewalk Labs ofisinin arkasında bulunan reklam panosuna ‘işimiz, işinizin dışında durmak‘ yazan şirket, gizliliğe tekrardan önem çekti.

Daha önceden ‘iPhone’unuzda olan iPhone’unuzda kalır’ ve ‘gizlilik kraldır’ sloganlarıyla benzer adımlar atan şirket, son zamanlarda gizlilik üzerine pek çok dijital reklam da veriyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/apple-google-ile-dalga-gecti

Monday Morning Goods No: 212

Bu MMG'de

Amazon uydu interneti sağlamaya başlıyor

Amazon uydu interneti hizmeti sunmak için ABD’den 3.236 haberleşme uydusunu kullanmak için izin aldı ve SpaceX’e meydan okudu.

IBM’in Sıvıları Tadarak Ölçüm Yapan Yapay Zeka Destekli Elektronik Dili: Hypertaste

IBM, elektronik dil aygıtı Hypertaste’te daha verimli sonuçlar almak için yapay zekâdan yararlanıyor. Şirket, elektronik dil ile sıvıların içerisindeki bileşenleri ölçümleyebiliyor.