Evde bir köşeye kaldırılan eşyaları hatırlatan uygulama: Sortly

Sortly uygulaması, kutuya koyup evin bir köşesine kaldırıldıktan sonra unutulup giden eşyaları hatırlatıyor. Bir envanter listesi oluşturmanızı sağlayan Sortly, QR kod ile de eşyaları tanımlama imkanı sunuyor.

Çok sevdiğiniz ayakkabıyı kış bittikten sonra kutuya koyup bir köşeye kaldırdınız ve bir sonraki kış ayakkabınızı giymek istediğinizde nerede olduğunu hatırlamıyorsunuz.  Sortly, tam da buna benzer durumların yaşanmaması için geliştirilmiş.

Eşyalarınızı fotoğraflayarak nereye koyduğunuz bilgisiyle birlikte kaydetmenizi sağlayan uygulama, kullanıcıları eşya aramak için vakit kaybetmekten kurtarıyor.  Bir envanter listesi oluşturmanızı sağlayan Sortly’nin hem iOS hem de Android sürümü bulunuyor. Eşyalarınızı gruplayabiliyor, QR kod etiketlerle birlikte saklayabiliyorsunuz.

İşletmeler için de çözüm sunan uygulamanın ücretli versiyonu, her bir ürünün farklı görsellerle kaydetmeyi sağlıyor. Farklı yerlerde bulunan ürünlerin sayısı, ürün bilgisi ve fiyat etiketi takip edilebiliyor. Ürünlerle ilgili kişisel notlar ve etiketler eklenebiliyor. Böylece işletmeler, envanter takibi için daha az vakit harcamış oluyor. Uygulamanın işletmeler için hazırlanan versiyonu, kullanıcılara 14 günlük ücretsiz deneme süresiveriyor.

Kaynak: http://www.dijitalajanslar.com/evde-bir-koseye-kaldirilan-esyalari-hatirlatan-uygulama/

Monday Morning Goods No: 146

Bu MMG'de

Vestel’den hayvan şiddetine karşı anlamlı kampanya: Ben Robot Değilim

Vestel, yeni bir projeyle kamuoyunun dikkatini hayvanlara yönelik şiddete çekiyor. Sıra dışı bir dijital kurguya sahip kampanyada web ortamında robot ile insanı ayırt etmek için kullanılan güvenlik yöntemi Captcha’dan faydalanılıyor.

SpaceX Starlink uydu internet projesi hayata geçiyor!

Elon Musk‘ın sahibi olduğu SpaceX, küresel bir internet ağı kurma planıyla çıktığı yolda Starlink adını verdiği büyük proje için ilk onayı aldı.