Facebook KDV dönemi resmen başladı!

Facebook ülkemizde reklam verenler için vergi uygulamasını resmen başlattı. Artık, Facebook reklamlarından yüzde 18 KDV alınacak.

Konuyla ilgili Facebook cephesinden açıklama yapıldı. Şirket bu konuyu, Facebook Business’ın “Faturalandırma ve Vergiler” bölümündeki “Türkiye Katma Değer Vergisi (KDV) Hakkında” kısmında yaptığı açıklamayla duyurdu.

Türkiye’de vergi kanunlarında yakın zamanda yapılan değişiklikler nedeniyle ,Facebook Ireland Ltd. artık Türkiye’de yerleşik olmayan bir kurum olarak KDV‘ye tabi olacak. İşletmesi Türkiye’de bulunan reklam verenlerden yüzde 18 KDV alınacak.

Facebook reklamlarında KDV dönemi!

Facebook tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Facebook‘ta reklam vermeye devam etmek için hesap ayarlarınıza gidin ve işletme adınızı, adresinizi güncellediğinizden ve Türkiye KDV numaranızı eklediğinizden emin olun. Reklam veren, KDV numarasını vererek Türkiye Katma Değer Vergisi (KDV) Kanunu‘nun 9. Maddesi kapsamında KDV beyanında bulunacağını onaylar.

Not: KDV numaranızı vermezseniz, Size sunulan tüm reklam hizmetlerinden %18 oranında KDV alınır. KDV, reklamlarınız için sizden alınan her ücrete dahil edilir. Facebook reklamlarınızın ödemesini manuel bir ödeme yöntemi ile yapıyorsanız, reklam hesabınıza para sağladığınızda KDV uygulanır”

Artık reklam verenlerin hesaplarındaki KDV numaraları ekleyerek güncellemeleri gerekiyor.

Artık, 100 TL’lik bir reklam verdiğinizde bunun için 118 TL ödeme yapılacak.

Kaynak: https://shiftdelete.net/facebook-kdv-donemi-resmen-basladi

Monday Morning Goods No: 199

Bu Sayıda

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

NASA’nın robot arıları göreve hazır!

NASA dün Twitter hesabından robot arılarının duyurusunu yaptı. Uzaya gönderilecek olan bu arılar orada ne yapacak?

Haftanın ilhamını kaçırmamak için
bültene kaydolun,

DUYDUK DEYİN, DUYMADIK DEMEYİN!