Facebook ve Instagram’a alkol sınırlaması geldi!

Facebook ve Instagram, platformda paylaşılacak alkol ve sigara içerikli görüntülere sınırlama getirdi.

Facebook ve Instagram reklam verenlerin en çok tercih ettiği platformlar haline geldi. Yüksek takipçi kitlesine sahip olan bir Facebook veya Instagram sayfasına reklam vererek milyonlarca kişiye kısa süre içerisinde ulaşabiliyorsunuz.

Ancak, bu potansiyelin kötü niyetli kişiler tarafından kullanılması nedeniyle bazı önlemler alınıyor. Özellikle kullanıcılar dolandırıcıların verdiği reklamlardan oldukça şikayetçi olurken, alkol ve türün ürünleri ile ilgili bir karar geldi.

Facebook tarafından yürürlüğe koyulan ve bünyesinde barındırdığı Instagram’ı da etkileyen kural kapsamında bundan sonra alkol ve tütün ile ilgili içerikler sadece 18 yaş ve üstü kişilere gösterilecek. Bu yasak her iki platform üzerinde ürünlerin satışını ve hatta çekiliş ile hediye edilmesini bile kapsıyor.

Yani, alkol ve tütün ile ilgili konulara 18 yaş altındaki bireylerin dahil olmasına izin verilmeyecek. Facebook Grupları bu yeni karar hakkında bilgilendirilirken, zaten Facebook Market’te tütün ve alkol satışına izin verilmiyordu.

Platformlar üzerinde doğrudan bu ürünleri satmaya çalışarak varlığını devam ettiren işletmelere bazı istisnalar sunulurken, bu kararın alınmasında ABD’de elektronik sigaraya olan talebin artmasının büyük etkisi olduğu belirtiliyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/facebook-ve-instagram-alkol-ve-tutune-sinirlama-getirdi

Monday Morning Goods No: 215

Bu MMG'de

Selfie’leri klasik portrelere dönüştüren yapay zeka tabanlı platform: AIPortraits

AIPortraits, tıpkı FaceApp'e benziyor, ancak bu kez kişilerin fotoğraflarını klasik dönem portrelerine dönüştürüyor.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ