Facebook’un çöpçatanlık uygulaması devreye alındı

F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında duyurulan Facebook Dating, kullanıma sunuldu.

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, insanları birbirine önerecek ve iletişime geçmelerini sağlayacak çöpçatanlık uygulamasını geçtiğimiz yıl test etmeye başlamıştı. Mark Zuckerberg, kendi hesabından paylaştığı bir gönderide F8’de tanıtılan Facebook Dating‘in başta ABD olmak üzere 20 ülkede yayına alındığını duyurdu.

Facebook’un Dating özelliği, şimdilik 20 ülkede yayına alındı. İlerleyen süretçte tüm ülkelere açılması beklenen özelliğin yayında olduğu ülkeler arasında Arjantin, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Ekvador, Guyana, Lahos, Malezya, Meksika, Paraguay, Peru, Filipinler, Singapur, Surinam, Tayland, Uruguay ve Vietnam yer alıyor. Facebook Dating, Avrupa ülkelerine ise 2020’nin başlarında açılması planlanıyor.

Facebook Dating neler sunuyor?

Kullanıcıların çöpçatanlık özelliğini kullanmak üzere oluşturduğu profil, listenizdeki kişilerden gizlenebiliyor ve isteğe bağlı olarak ortak arkadaşlar görüntülenebiliyor. Bünyesinde fotoğraf yanında Hikaye altyapısı da bulunan Dating’in öne çıkan özellikleri arasında aynı grup ve etkinliklere ilgi duyan kullanıcıları keşfetme ve Instagram gönderilerini profile ekleme de yer alıyor. Bunun yanında önerilen adayların ilgi alanlarına ve Facebook’taki eylemlere göre belirleniyor. Servisin Türkiye’de de 2020’de açılması bekleniyor.

Kaynak: https://digitalage.com.tr/facebookun-copcatanlik-uygulamasi-devreye-alindi/

Monday Morning Goods No: 221

Bu MMG'de

Instagram’dan sonra Facebook da beğeni sayılarını gizleyecek!

Geçtiğimiz ay Instagram‘ın beğeni sayılarını gizleme özelliği için bazı ülkelerde testlere başlamasının ardından, Facebook’ta da beğeni için yeni hamle haberi geldi. Kısa süre içerisinde Facebook beğeni sayıları da kaldırılacak!

USB4 standardı kullanılmaya hazır!

Bu yılın başlarında USB Implementers Forum (USB-IF) tarafından müjdesi verilen USB4 standardının teknik özelliklerinin tamamlandığı duyuruldu. Devasa hızlara ulaşmamızı sağlayacak USB 4.0 bakalım neler sunuyor?