Firefox’a ücretli üyelik sistemi geliyor!

Mozilla, Firefox bünyesinde, VPN hizmetleri ve bulut depolama çözümleri gibi Premium özelliklere erişim için ücretli bir üyelik modeli planladığını duyurdu.

Beard t3n’e verdiği röportajda bu iki özelliğin ücretli olacağını açık bir şekilde dile getirdi. Yeni sistemin, pek çok özelliği içinde bulunduran tek bir üyeliğe mi dayanacağını yoksa birbirinden ayrı üyelik hizmetlerinden mi oluşacağını zaman gösterecek.

Firefox'a ücretli üyelik sistemi geliyor

Mozilla’nın asıl amacı birbirinden ayrı gelir kaynakları geliştirmek. Zira Mozilla’nın gelirinin büyük kısmı, Google gibi arama motoru şirketlerinden geliyor; bu durumda şirketin aradaki bu bağı azaltarak yeni kaynak arayışına girmesi normal.

Mozilla, Firefox’un şu andaki kullanıcılarına hiçbir ücretlendirme yapmayacak sadece eklenen servisler için ücret talep edecek. Firefox Kıdemli Başkan Yardımcısı Dave Camp, Firefox tarayıcısının, temel hizmet seçeneklerinin merkezinde yer almaya devam edeceğini belirtiyor.

Kaynak: https://mediacat.com/firefoxa-ucretli-uyelik-sistemi-geliyor/

Monday Morning Goods No: 209

Bu MMG'de

Gerçek hayvanlar yerine hologramların sahne aldığı sirk

Circus Roncalli, gösterilerinde gerçek hayvanlar yerine hologramları kullanarak hayvanlara zulmetmeden sirk geleneklerini sürdürmeyi amaçlıyor.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ