Instagram Beğenileri Kaldırmaya Başladı

Geçtiğimiz günlerde 'Hareketler' sekmesini kaldıran Instagram, bunun ardından beğeni özelliğinin kaldırılması için testlere başladı. ABD'de bazı kullanıcılar için kaldırılan bu özelliği eleştirenler kadar memnun kalanlar da oldu.

Geçtiğimiz günlerde ‘Hareketler’ sekmesini kaldıran Instagram, bunun ardından beğeni özelliğinin kaldırılması için testlere başladı. ABD’de bazı kullanıcılar için kaldırılan bu özelliği eleştirenler kadar memnun kalanlar da oldu.

Geçtiğimiz aylarda platformdaki beğeni özelliğini gizleyeceğini açıklayan Instagram, bu konuda test çalışmalarına başladı. Olayın çıkış kaynağı ise platformun başkanı Adam Mosseri’nin cumartesi günü Twitter hesabından yaptığı açıklama.

Mosseri, yaptığı açıklamada testin bazı ABD kullanıcılarını kapsadığını ve bu kullanıcılardan geri bildirim beklediğine değindi. Kullanıcılar, Mosseri’nin gönderisi altında ikiye bölünmüş durumdalar.

Kaynak: https://www.webtekno.com/instagram-begenileri-kaldirdi-tepkiler-yorumlar-h79621.html

Monday Morning Goods No: 231

Bu MMG'de

Türkiye’deki yaşlı nüfus sosyal medya kullanım rekoru kırdı

65 ile 74 yaş arası internet kullanan Avrupalı kişilerin Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara katılım oranı yüzde 34 olurken, Türkiye’de bu oran yüzde 71’e çıktı.

Araştırmacılar, Dokunma Hissi Sağlayabilen Hologram Animasyonlar Üretti

Araştırmacılar, insan kulağının algılayamayacağı kadar düşük seviyedeki ses dalgalarını kullanarak 3D animasyonlar üretebilen bir cihaz geliştirdi.