Instagram’a uygulama içi alışveriş özelliği!

Uzun süredir beklenen özellik nihayet yayınlandı. Artık ABD'deki Instagram kullanıcıları, direkt olarak Instagram uygulaması içinden alışveriş yapabilecekler.

Dünyanın en büyük çevrimiçi görsel içerik paylaşım platformu olan Instagram, geçtiğimiz yılın ikinci yarısından itibaren kullanıcılarının alışveriş alışkanlıkları ile ilgili bir takım yeni özellikleri kullanıma sunmuştu. Ancak Instagram’ın kullanıma sunduğu en yeni özellik olan Instagram Checkout, alışveriş alışkanlığınızı kökünden değiştirebilir.

Şu an için yalnızca Birleşik Devletler’deki Instagram kullanıcıları için erişime açılan özellik ile birlikte ünlü markalara ait ürünleri direkt olarak Instagram uygulaması içinden satın alabiliyorsunuz. Şu ana kadar ürünleri fiyatı ve özellikleriyle birlikte Instagram’da görüntüleyebilseniz de satın almak için üçüncü parti bir uygulama ya da web siteye yönlendiriliyordunuz.

Instagram Checkout’un kullanımının oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. Satın almak istediğiniz herhangi bir ürüne karar verdiğinizde öncelikle ürünün etiketine dokunuyorsunuz. Ardından önce rengini, daha sonra da bedenine karar veriyorsunuz. Son olarak teslimat adresini ve ödeme bilgilerini giriyorsunuz.

Siparişinizi onayladığınızda girdiğiniz bilgiler Instagram tarafından kaydediliyor. Böylece sonraki alışverişlerinizde işlemleri çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Instagram Checkout özelliği şu an için beta aşamasında olduğundan yalnızca aşağıda listelenen markalardan alışveriş gerçekleştirilebiliyor.

Adidas @adidaswomen

Anastasia Beverly Hills @anastasiabeverlyhills

Balmain @balmain

Burberry @burberry

ColourPop @colourpopcosmetics

Dior @dior

H&M @hm

Huda Beauty @hudabeautyshop

KKW @kkwbeauty

Kylie Cosmetics @kyliecosmetics

MAC Cosmetics @maccosmetics

Michael Kors @michaelkors

NARS @narsissist

Nike @niketraining & @nikewomen

NYX Cosmetics @nyxcosmetics

Oscar de la Renta @oscardelarenta

Ouai Hair @theouai

Outdoor Voices @outdoorvoices

Prada @prada

Revolve @revolve

Uniqlo @uniqlo

Warby Parker @warbyparker

Zara @zara

Kaynak: https://www.webtekno.com/instagram-uygulama-ici-alisveris-ozelligi-h65180.html

Monday Morning Goods No: 197

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Burger King rakiplerini yakıyor

Burger King, akıllı telefon uygulamasını kullanarak rakip markaların reklamlarını ateşe veren müşterilerine Whopper kazandırıyor.