Twitter’dan devlet kontrolündeki medya şirketlerine reklam engeli

Platform reklam politikalarında değişikliğe gitti.

Twitter'dan devlet kontrolündeki medya şirketlerine reklam engeli

Hong Kong’da devam eden protestolar hakkında Çin’in sosyal medya platformları üzerinden dezenformasyon faaliyetleri yürüttüğünün anlaşılmasının ardından Twitter, reklam politikalarında bir dizi değişikliğe gitti. Sosyal medya devi, bundan böyle devletlerin kontrolündeki medya şirketlerinden reklam almayacağını açıkladı.

Twitter’ın sağlıklı söylemi ve açık iletişimi koruma arzusunun vurgulandığı açıklamada, takip edilmesi tercih edilen hesaplarla iletişime geçilmesiyle reklamverenler (ve de halihazırda takip edilmeme ihtimali bulunan hesaplar) tarafından yaratılan içeriklerle iletişime geçilmesinin farklı şeyler olduğu, Twitter’ın her ikisi için de politikaları olmasına karşın reklamverenler için standartların daha yüksek olduğu belirtildi.

30 günlük sürenin ardından söz konusu reklamverenler kampanyalarını sürdüremeyecek. Yeni kuralların kararlılıkla uygulanacağı açıklayan Twitter, editoryal ya da finansal açıdan devlet kontrolündeki medya şirketlerinin platformda kampanya yayınlamasına bundan böyle izin vermeyecek. Twitter’ın kararından etkilenecek olan hesaplar platformda başka bir kısıtlamaya maruz kalmayacak.

Twitter, reklam politikalarındaki değişikliğin bir süredir gündemde olduğunu ve direkt Çin’in aktivitelerine yönelik bir adım olmadığını da belirtti. Dün ise platformdaki Çin menşeli 936 hesabın kapatıldığı duyurulmuştu.

Kaynak: https://mediacat.com/twitterdan-devlet-kontrolundeki-medya-sirketlerine-reklam-engeli/

Monday Morning Goods No: 246

Bu MMG'de

3B Taranmış Nesneler Dahil 2,8 Milyon Tarihi Görsel İnternete Açıldı

Dünyanın en büyük müzelerinden kabul edilen Smithsonian müzeleri; 19 müzesinden, dokuz araştırma merkezinden, kütüphanesinden ve Ulusal Hayvanat Bahçesi'nden milyonlarca görüntüyü ve veriyi tüm dünyaya açtı.

Facebook, Messenger Uygulamasında Tasarım Değişikliğine Gidiyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Facebook, elindeki mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan Messenger’da tasarım değişikliklerine gidiyor. Şirket, uygulama içerisinde yer alan Keşfet sekmesini kaldırıyor.