WhatsApp ve Instagram yavaşladı!

Son dakikalarda pek çok kullanıcı sosyal medya hesapları ile ilgili sorunlar yaşadığını bildirmeye başladı. WhatsApp ve Instagram neden yavaş soruları sık sık soruluyor. Aynı şekilde Türk Telekom kullanıcıları da Türk Telekom internet erişim sorunu ile ilgili bildirimler yapmaya başladı.

Türk Telekom kullanıcıları internet erişimlerinde sorunlar yaşadığını bildirmeye başladı. Bu sorunlar WhatsApp ve Instagram gibi sosyal medya platformlarına olan erişimi de yavaşlattı.

WhatsApp ve Instagram neden yavaş? Türk Telekom internet erişim sorunu

Down Detector’e yapılan bildirimlere göre, şu sıralar Türkiye’de Türk Telekom kullanıcıları internet erişimi konusunda sorun yaşıyor.

Yukarıdaki haritada görüleceği gibi Türkiye’nin büyük bir kısmındaki Türk Telekom kullanıcıları şu sıralar internete erişmekte zorlanıyor. Aynı şekilde Instagram ve WhatsApp ile ilgili yapılan geri bildirimlere baktığımızda bu sosyal medya platformlarında da sorun yaşandığını görüyoruz.

Tabii sorun bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Bunun yanı sıra baktığımızda bazı bankacılık uygulamalarında da sorun yaşandığını görüyoruz. Bunların başında ise Halkbank yer alıyor. Halkbank uygulamasının ve internet sitesinde de kısa süreli kopmalar görüldü. Tabii bu sorunun kaynağı Türk Telekom.

Kaynak: https://shiftdelete.net/whatsapp-ve-instagram-yavasladi-iste-sorunun-kaynagi

Monday Morning Goods No: 253

Bu MMG'de

Üçüncü Parti Android Mağazası Kullanan 20 Milyon Kişinin Bilgileri Paylaşıldı

Android uygulama mağazalarından biri olan Aptoide'nin kullanıcı bilgileri bir hacker tarafından çalındı. Çalınan bilgilerden yaklaşık 20 milyonu bir hacker forumunda paylaşıldı. Aptoide'e kısa süreliğine giriş yapılamayacak.

Microsoft Word’e Cümle Düzeyinde Öneriler Gösterme Özelliği Geldi

Günümüzün en çok kullanılan yazım araçlarından birisi olan Microsoft Word, bugün gelen güncellemeyle cümle düzeyinde öneriler göstermeye başladı. Uygulama, akıcılığı geliştirmek ve anlatımı iyileştirmek gibi birçok amaç için önerilerde bulunuyor.