BUNLARI GÖRMELİSİN!

Dünyanın ilk sanatçı robotu: Ai-Da

İngiltere’de Oxford Üniversitesi, dünyanın ilk insansı sanatçı robotu Ai-Da’yı üretti. Robotun yapay zekâsı ve algoritmalarını yapan Oxford Üniversitesi, matematikçi Ad Lovelace’ten ilham alarak robota Ai-Da ismini verdi.

Yeni Huawei telefonlarda WhatsApp, Instagram ve Facebook olmayacak!

Facebook, Trump yönetiminin Huawei'ye karşı aldığı yaptırım kararına dahil olacağını açıkladı. Buna göre bundan sonra üretilecek olan Huawei modellerinde WhatsApp, Instagram ve Facebook kullanılamayacak. Mevcut kullanıcılar ise yaptırımların dışında kalacak.

Barcelona’da görme engellilere bilgi verecek renkli çıkartma sistemi

Görme engelli insanların engellerini kaldırmayı amaçlayan renkli çıkartmalar metro istasyonlarına ve otobüs duraklarına yerleştirildi.

Apple’dan Find My! İnternetsiz cihaz bulma dönemi!

Apple, Find My uygulamasıyla iPhone'umu Bul ve Arkadaşlarımı Bul uygulamasını tek bir çatı altında topladı. Uygulamayla Apple cihazları internetsiz de bulabilecek.

NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu’na turist götürmeye hazırlanıyor

NASA, turistleri Uluslararası Uzay İstasyonu’na götürerek orada yaşamalarına izin verecek. NASA ayrıca, uzayda yüzen laboratuvarları özel astronotlara ve ticari şirketlere açmayı planladığını söyledi. Bu plan gerçekleşirse uzayda çeşitli araştırmalar yapılmasının yanı sıra reklam filmleri veya sinema filmleri bile çekilebilir.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ