Marka
Avon
Görevimiz
Kampanya Tasarımı
Sosyal Medya Uygulamaları
Kategori
Sosyal Medya Kampanyaları

Avon

avon_1

Problem

Avon, kadınların günlük hayatında önemli bir konumda bulunuyor. Kadınların günlük konuşmaları içerisinde ve etkileşimlerinde sıkça adından söz ettiriyor. Fakat offline’da sahip olduğu “Word of Mouth” etkisini, her geçen gün dijitalleşen dünyada,  online dünyaya taşımak istiyordu.

İçgörü

Kadınların Avon ürünlerini sıkça kullandığını ve bu konudaki tecrübelerini kendi çevrelerine aktarmak konusunda büyük heyecan duyduklarını farkettik.

Fikir

Kadınların vazgeçilmezi olan Avon kataloğunu temel alarak, bir çok eşsiz ürün arasından kendisine hediye seçmek isteyenlerin işini kolaylaştıracak bir fikir ile ortaya çıktık! Yeni Yıl’da hediyemi kendim kazanırım diyenler, sıcacık dileklerini, sevdiklerine “Avon ile 2014’e Güzellik Kat” uygulamasıyla ulaştırdı!

Aralık ayı boyunca Avon Türkiye Facebook sayfasında yayında kalan uygulamayı kullananlar, her gün güzel dileklerini paylaşarak hediye paketi kazanan 15 kişiden biri olma şansını yakaladı.

avon_2

Avon Luxe ile Yeni Yılın Yıldızı

Avon’un yepyeni ürün serisi LUXE ile Yeni Yılın Yıldızı kampanyamıza katılan binlerce katılımcı, Facebook kapak fotoğraflarında, beğendikleri LUXE ürünleriyle yer alarak birer yıldız oldular. Kampanya sonunda talihliler, Luxe’tan çok özel hediyeler kazandı.

Kullanıcıları, Facebook profillerindeki kapak fotoğraflarında, kendilerini ifade etmeye çağırdığımız bu kampanya, bu anlamda Türkiye’de bir ilki temsil etti. Yoğun ilgi gören kampanyamızın ardından bize de bol yıldızlı mutluluk ve gurur kaldı 🙂

avon_3Avon ile Umut Dolu 2013

Umut Dolu 2013 sosyal medya kampanyasında, umut dolu dileklerini sevdikleriyle paylaşanlar arasından seçilenler, muhteşem AVON hediyeleri kazandı. On binlerce dileğin gönderildiği kampanyada, tam anlamıyla Sosyal Medya’ya mutlu kar taneleri yağdırdık diyebiliriz!

Facebook uygulaması olarak tasarladığımız kampanyada, isteyen kullanıcılar Twitter’dan da #umutdolu2013 dileklerini paylaştı. O hashtag’i görmüş müydünüz? İşte o bizim hashtag’imiz 🙂

Uygulamanın en eğlenceli yanı ne miydi? Elbette tıkladığınız kar tanelerinde “Umut Dolu 2013″ dileklerini görmek. Kampanya videosunu buradan izleyebilirsiniz.