14. Louis’nin gerçek sesini dinlemek ister misiniz?

“Versailles” dizisinin yeni sezonunu tanıtmak için, geçen ay Fransız yayın kuruluşu Canal+, Güneş Kral 14.Louis’nin gerçek sesini yeniden yarattı.

The Times, bir kampanya için JFK’nın AI’nı kullanarak son konuşmasını yeniden canlandırırken, gerçek sesini çekebildi ancak elbette ki Louis XIV’un hiç bir kaydı yok. Kimse Güneş Kral’ın sesinin neye benzediğini bilmediğinden bunun daha kolay olduğu iddia edilebilir ancak BETC Paris ajansı titiz bir çalışma yürüttü.

Kralın kafatasının yapısından vokal kordlarının ve akciğerinin şekline kadar her şeyin tasvirlerini ve hatta konuşmalarını her zaman değiştiren bir ağız operasyonunu içeren tıbbi kayıtlarını çizdi.Veriler daha sonra bir ses simülasyon programı ile çalıştırıldı ve sentetik konuşma uzmanları 14. Louis’nin sesini yeniden oluşturabildi.

Google’ın yapay zekasına sahip sentek ses aracılığıyla insanların Kral ile “sohbet etmelerine” izin verildi ve hatta Fransız sohbet şovlarına da davet edildi.

Künye

Reklamveren Canal+
Ajans BETC Paris
ECD Stephane Xibberas
Kreatif Direktör Benjamin Le Breton, Arnaud Assouline
Art Direktör Julien Vergne
Metin Yazarı Alexandre Girod
Yapımcı Bao Tu Ngoc
Prodüksiyon Make Me Pulse

Kaynak: https://www.campaigntr.com/14-louisnin-gercek-sesini-dinlemek-ister-misiniz/

Monday Morning Goods No: 156

Bu MMG'de

TIME dergisinin 958 drone’lu yeni kapağı

TIME dergisi, yeni çıkacak sayısının kapağını 958 drone kullanarak hazırladı. Intel'in desteğiyle yaklaşık 121 metre yükseklikte uçurulan dronelar ile hazırlanan kapak, derginin 95 yıllık tarihinde bir ilk olma özelliği taşıyor.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ