19 saatlik tek plan çekim animasyon olursa nasıl görünür?

Müzisyen ve DJ Max Cooper, yeni bir müzik videosu için anonim bir otoyol üzerinde neredeyse beş dakikalık bir çekim gerçekleştiriyor.

Tek plan çekimler her zaman etkileyici ve doğalında sürükleyici birer çekimler olmuşlardır. Hatta adını bildiğimiz yönetmenlerin bizde ölümsüzleşmelerinin sebebi de onları bu sürükleyici sahnelerinden hatırlıyor oluşumuz. Tabii ki tek plan çekim sadece bunu sağlamıyor ama aklımızda yer ettiriyor. Şimdiki bahsedeceğimiz video da tek plan bir çekime sahip ve saykodelik bir kolaj yaratıyor o açıdan bizlere.

Müzisyen ve DJ Max Cooper, yeni bir müzik videosu için anonim bir otoyol üzerinde neredeyse beş dakikalık bir çekim gerçekleştirmiş. Bu çekimde saykodelik kolajına tek bir bakış açışı getirmeyi amaçlamış. Bunun için de İrlandalı film yönetmenini, gerçekliğin altında yatan formun Platonik alanını görselleştirmekle görevlendirmiş.

Platonik Alanı Görselleştirin

McGloughlin, 19 saat boyunca İrlanda’nın Sligo kentinde bir köprünün üzerinde, daha sonra manipüle ettiği bir günlük bir atış oluşturmak için yer aldı. Sonuç, görsel efektlerin baş döndürücü bir videosu. Orijinal video çekimlerinden oluşan ızgaralar, spiraller ve pikseller, gökyüzünün, otoyolun ve çimenli tepelerin sırası boyunca boyunca yanıp sönüyor.

McGloughlin, estetik olarak soyutlamanın ve gerçekçiliğin karışımını seviyor. Sanatçı, maskeleme ve kesme için temel görüntü kullanmayı seçmiş. Genel görüntüleri düzenlerken her bir fotoğrafın bütünlüğünü korumayı hedeflemiş.

McGloughlin’in işlerini Vimeo ve Instagram’ından; Cooper’ın müziklerini ise site ve SoundCloud’undan keşfedebilirsiniz.

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/19-saatlik-tek-plan-cekim-animasyon-olursa/

Monday Morning Goods No: 177

Bu MMG'de

NASA 8K uzay videosu yayınladı!

NASA 8K uzay videosunu yayınladı. Görüntülerde astronotların uzay istasyonunda nasıl çalıştığı ve neler yaptığı, hiç olmadığı kadar net bir şekilde gösterildi.

İstanbulkart’ta ”yetersiz bakiye” anonsuna son!

İstanbul’da milyonlarca insanın kullandığı İstanbulkart’a artık akıllı telefonlardan yükleme yapılabilecek. Mobil cüzdan uygulaması sayesinde kart taşıma derdi ortadan kalkacak, telefonla temassız ödeme yapabilecek.