Ayakkabı numarası ölçen Nike uygulaması

Nike artırılmış gerçeklik uygulaması ile internetten ayakkabı alırken yaşanan en büyük problemi ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile geliştirdiği uygulaması yardımı sayesinde Nike, internetten ayakkabı alışverişi yapan kullanıcıların ayakkabı numaralarını rahatça belirlemesi için bir uygulama sunuyor.

Nike ayakkabı numaranızı uygulamasıyla belirleyecek

Kullanıcılar tarafından son zamanlarda internetten ayakkabı almak oldukça popüler oldu. Bu durumun gelişmesindeki en büyük etmenlerden biri de firmaların internet sitelerinde ayakkabı modellerinde yaptığı indirimler kuşkusuz.  Fakat ayakkabı alırken kullanıcıların en büyük sıkıntısı aldıkları ayakkabı modelinin ayak ölçüleri ile uyum sağlayıp sağlamayacağı konusu. Her ne kadar bir insanın ayak ölçüleri belli olsa da piyasada kullanıcılara sunulan ayakkabı modelleri markaya veya modellere göre büyük değişiklikler göstermekte. İşte Nike bu konuda geliştirdiği arttırılmış gerçeklik uygulaması ile bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Nike kendi modellerini tercih edecek kullanıcılar için geliştirdiği arttırılmış gerçeklik mobil uygulamasına dahil edeceği Nike Fit özelliği ile kolayca ayak numaranızı belirlemenize olanak sağlayacak. Uzun bir süredir artırılmış gerçeklik konusunda araştırmalar yaptığını belirten Nike, insanların neredeyse yüzde 60’tan fazlasının ayakkabı alırken numaralarını yanlış tercih ettiğini belirtiyor. Nike’ın uygulaması kullanıcıların ayak ölçülerini nasıl belirliyor? Ayak ölçüsünü belirlemek isteyen kullanıcı uygulamayı açtıktan sonra almak istediği ürünün sayfasına giderek almak istediği numaranın yanında yer alan ölçüm özelliğini seçiyor. Bu özelliği seçtiğinizde telefonunuzun arka kamerası otomatik olarak açılıyor. İşte bu noktada devreye giren arttırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde kamera ayaklarınızı tarıyor. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra uygulama size hangi numarayı almanız gerektiğini belirtiyor.

Nike arttırılmış gerçeklik uygulaması ne zaman kullanılabilecek?

Nike tarafından Temmuz 2019‘dan itibaren Amerika’da, Ağustos 2019’dan itibaren de kademeli olarak Avrupa’da kullanıma sunulacağı belirtilen arttırılmış gerçeklik uygulaması ile kullanıcıların büyük bir problemini çözeceğini belirten şirket bu uygulamanın mağazalarında da kullanılacağını belirtiyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/nike-ayakkabi-numaranizi-uygulamasiyla-belirleyecek-5cd5ce07c0d1c522ac684832

Monday Morning Goods No: 204

Bu MMG'de

YouPorn’dan ev yapımı influencer

Mevcut influencer’lardan herhangi biriyle işbirliği yapmak yerine daha “yaratıcı” bir yönteme başvurmayı tercih eden pornografik içerik paylaşım sitesi YouPorn, kendi influencer’ını ve marka elçisini yarattı.

Jeff Bezos, Ay’a yollamayı planladığı uzay aracını tanıttı

E-ticaret devlerinden Amazon'un kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos, Ay'a uzay aracı göndermeyi planladığını açıkladı.