Brüksellileri birer anıta çeviren hologramlar

Hızlı tren şirketi Thalys, Brüksel'e olan ilgiyi artırmak için şehir sakinlerini hologram teknolojisi ile insan anıtlara dönüştürdü.

Hızlı tren şirketi Thalys, sık sık yaratıcı reklam çalışmalarıyla gündeme geliyor. Eğlenceli reklam filmlerinin yanı sıra sıra dışı yerleştirmeler ve aktivasyonlarlainsanları seyahate teşvik ediyor. Şimdi de turizm anlamında Avrupa’nın pek çok büyük şehrinin gölgesinde kalan bir şehir olan Brüksel’i insanlar için cazip hale getirmek için yenilikçi bir çalışmaya imza attı.

Belçika’nın başkenti Brüksel, bir Paris’inkiler ya da Londra’nınkiler kadar tanınmış anıtlara veya müzelere sahip bir şehir değil. Avrupa’nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen şehirleri arasında 12. sırada geliyor. Üstelik 2016 ve 2017’deki terör saldırılarından sonra şehir turizm anlamında ciddi yara aldı. Brüksel seferini duyurmak isteyen Thalys, bu nedenle seferden önce bu şehre dikkat çekmek gerektiğine karar veriyor. Bunu da Brüksel’in önemli anıtları yerine insanlarına ve onların sıcaklığına ve misafirperverliğine odaklanarak yapıyor.

2 Dakikada Yaratılan Hologramlar

Reklam ajansı Rosapark tarafından hazırlanan “Human Monuments” isimli kampanya; hologram teknolojisini kullanarak Brüksel’in insanlarını anıtlara çeviriyor. Bunun için de şehrin merkezindeki Mont des Arts bölgesine bir “Holobooth” yerleştiriliyor ve insanlar içeri davet ediliyor. Holobooth, içerisindeki insanı 360 dereceden tarayarak 2 dakika içerisinde bir hologamını yaratıyor. Bu hologramlar daha sonra kaideler üzerine yansıtılarak, 5 metrelik silüetler olarak görüntüleniyor. Kaideler üzerindeki mesaj ise Brüksel’in gerçek anıtlarının insanları olduğunu söylüyor.

Rosapark kurucularından Jean-Francois Sacco, Brüksel sakinlerinin şehirleri için birer marka elçisine dönüşmesinin insanlara gurur verdiğini belirtiyor. Çalışmanın sadece teknik yanıyla değil; duygusal yanıyla da büyük ilgi çektiğini de ekliyor.16-17 Mart tarihleri arasında hizmete açık olan Holobooth ile yaratılan 500 hologram 3000 ziyaretçi tarafından görülmüş.

brüksel_thalys_rosapark_human monuments_belçika_bigumigu_5brüksel_thalys_rosapark_human monuments_belçika_bigumigu_brüksel_thalys_rosapark_human monuments_belçika_bigumigu_

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/bruksellileri-anita-ceviren-hologramlar/

Monday Morning Goods No: 151

Bu MMG'de

Gençlik fotoğrafları Facebook’ta sanal gerçeklikle canlanıyor

Facebook, F8'te tanıttığı VR memories ile eski fotoğraflarınızı sanal gerçeklikte canlandırarak mazide yolculuğa çıkaracak.

Coca-Cola’nın artırılmış gerçeklik kutularıyla Çin’de yolculuk

Dünya'nın en kalabalık ülkesi Çin'i övmek için "Sleek Can" kampanyasını hazırlayan Coca-Cola, oluşturduğu 23 farklı teneke kutu tasarımı ile tüketicileri kutular üzerindeki simgelerle Çin’de sanal yolculuğa çıkarıyor.