Cannes Lions Yaratıcılık Festivali ertelendi

Tüm dünyada artan COVID-19 vaka sayısı nedeniyle 22-26 Haziran yapılması planlanan Cannes Lions Yaratıcılık Festivali de ertelendi.

Çarşamba sabahı itibarıyla COVID-19 vaka sayısı 200.000’i, hayatını kaybedenler ise 8 binin üzerine ulaştı. Bu gelişmeler üzerine de endüstrinin her yıl heyecanla beklediği festival ertelenme kararını duyurdu.

Koronavirüs salgını dünya çapında yayılmaya devam ederken, Haziran ayında Fransa’nın güneyinde gerçekleşmesi planlanan Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin de ertelendiği resmî olarak açıklandı.

Çin’de başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle Cannes Lions, da bir acil eylem planı oluşturmuş ve etkinliği 26-30 Ekim tarihlerine taşıyabileceğini açıklamıştı; ancak bu konudaki son kararı ileri bir tarihe ertelemişti.

Şimdiye kadar virüs Fransa’da 148 kişinin ölümüne, 6 binden faza kişinin de hastalanmasına neden olunca 17 Mart Salı günü itibarıyla salgının daha fazla yayılmaması için Fransa hükümeti, vatandaşlarını 15 gün evden çıkmamaları konusunda uyardı.

Yaşanan bu gelişmeler üzerine Cannes Lions’tan da açıklama geldi:

İş ortaklarımız, Cannes Belediyesi ve yetkili makamlarla yaptığımız görüşmeler sonunda etkinliğimizi erteleme kararı aldık. Çalışanlarımız, sponsorlarımız ve iş ortaklarımız önceliğimiz olmaya devam ediyor; ancak karşı karşıya kaldığımız bu son derece zor durumu kabul edip festivalin ertelenmesinin en doğrusu olduğunu düşünüyoruz. Bu konudaki gelişmeler doğrultusunda kendi içimizde görüşmelerimiz devam edecek.”

Cannes Lions başkanı Philip Thomas yaptığı açıklamada,

Global olarak baktığımızda sürekli ve hızla değişen bir durumla karşı karşıyayız. Bu noktada festivalin Haziran ayında gerçekleşmesini kritik buluyoruz. Planlarımızı geliştirirken müşterilerimizle iletişimde olmaya devam edeceğiz.”

Cannes Lions’tan Simon Cook ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: Daha önce eşi benzeri görülmemiş bir durumla karşı karşıyayız ve işbirliği içinde olmak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Şimdi, Aslanlar için atan kalbimizle festivali nasıl planlayabileceğimize odaklandık.”

16 Mart Pazartesi günü, Cannes Lions’un ana şirketi Ascential da personeline koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışmalarını söylemişti.

Kaynak: https://www.campaigntr.com/cannes-lions-yaraticilik-festivali-ertelendi/

MMG - Corona Virüs Özel

Bu MMG'de

Mehmet Öz: Elleri yanlış yıkıyoruz!

Dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz, milyonlarca insanın seyrettiği prime time programı 'The Tonight Show Starring Jimmy Fallon'da ABD'lilere koronavirüs salgınını önlemek adına Türk tipi el yıkamayı öğretti.

Corona virüsünün yayılımını ve etkilerini dünya genelinde takip edebileceğiniz harita

Online harita corona virüsünün yayılımını gösteriyor. Corona virüsünün hangi ülkelerde ve hangi şehirlerde görüldüğünü bu haritadan takip edebilirsiniz. ABD merkezli Johns Hopkins Üniversitesi yayınladığı corona virüs haritası, Çin'in Wuhan kentinde başlayan salgını gerçek zamanlı olarak takip etmenize olanak sağlıyor.