Coca-Cola’dan “ölümcül” bir hata

Yeni Zelanda’daki bir otomatının üzerinde bulunan sloganda ülke yerlileri Māorilerin diliyle İngilizceyi birleştirmeye niyetlenen Coca-Cola, “ölümcül” bir hataya imza attı.

Otomatta yer alan “Kia ora, Mate” sloganında Māorice “selam” anlamına gelen “kia ora” ve Yeni Zelandalılar arasında selamlaşmak ve sevgi belirtmek amacıyla sıkça kullanılan “mate” sözcükleri birleştirilmek istenmişti. Fakat “Kia ora, Mate”, Māorice’de “Selam, Ölüm” anlamına geliyordu.

Coca-Cola’nın bu hatası sosyal medya kullanıcıları tarafından farklı yorumlar aldı. Kimileri Coca-Cola’nın yaptığı hatayı izah etme yoluna giderken kimileri de markanın özfarkındalık kazanmış olabileceğini dile getirdi.

Coca-Cola Yeni Zelanda Kurumsal İlişkiler Direktörü Neil Waka ise sloganda kullanılan “mate” ifadesinin Māorice ile alakasının olmadığını söyledi.

Kaynak: https://mediacat.com/coca-coladan-olumcul-bir-hata/?fbclid=IwAR0msPvSyBjExMhxk_Sgn-ND0Jy89aLlKUTYhu7PA8GCEy6gWnm99nlHlGw

Monday Morning Goods No: 175

Bu MMG'de

Spot bu kez dans ediyor!

Geçtiğimiz günlerde Atlas ve Spot'un yeni kabiliyetleri hakkında videolar paylaşan Boston Dynamics, bu kez Spot'un dans performansını takipçileriyle paylaştı.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ