Coca-Cola’nın artırılmış gerçeklik kutularıyla Çin’de yolculuk

Dünya'nın en kalabalık ülkesi Çin'i övmek için "Sleek Can" kampanyasını hazırlayan Coca-Cola, oluşturduğu 23 farklı teneke kutu tasarımı ile tüketicileri kutular üzerindeki simgelerle Çin’de sanal yolculuğa çıkarıyor.

Coca-Cola, ürünleri için Asya’da eşsiz bir yerel pazar olan Çin’i övmek için “Sleek Can” kampanyasını hazırladı. Kampanya için illüstratör Noma Bar’la bir araya gelen Coca-Cola’nın teneke kutularının üzerinde Çin’in birbirinden özgün siluetleri ve simgeleri yer alıyor. Sınırlı sayıda üretilen birbirinden farklı 23 kutunun üzerindeki çizimler, tüketicileri Baidu mobil uygulamasıyla Çin’in farklı yerlerinde artırılmış gerçeklikle yolculuğa çıkarıyor.

Çin’deki özgünlüğü ve Çinlilerin benzersiz karakteristik özelliklerini kutlamak için yaratılan kampanyaya ait bir de reklam filmi bulunuyor. Kampanya, yine teknoloji şirketi Baiudu’yla yapılan başarılı iş birliği sayesinde billboardlar ve basılı reklamlarla da destekleniyor.

Kaynak: http://www.dijitalajanslar.com/coca-colanin-artirilmis-gerceklikli-kutulariyla-cinde-yolculuk/

Monday Morning Goods No: 151

Bu MMG'de

abcsealants.com.tr yenilendi!

Brüksellileri birer anıta çeviren hologramlar

Hızlı tren şirketi Thalys, Brüksel'e olan ilgiyi artırmak için şehir sakinlerini hologram teknolojisi ile insan anıtlara dönüştürdü.