Corona Virüsü Sonucu Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 305’e Ulaştı

John Hopkins Üniversitesi'nden araştırmacılar, Çin'den yayılan Corona virüsünün tüm dünya çapında takip eden çevrimiçi bir harita yayınladı.

 Haritada Dünya Sağlık Örgütü verileri kullanılarak hastalık bulaşanlar, iyileşen hastalar ve ölümler güncelleniyor.

ABD’deki John Hopkins Üniversitesi Sistem Bilimleri ve Mühendislik Merkezi araştırmacıları, Çin Halk Cumhuriyeti’nden yayılan ve onlarca kişinin ölümüne neden olan yeni ölümcül koronavirüsün tüm dünyadaki hareketini takip eden çevrimiçi bir panel geliştirdiler.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile ABD, Çin ve Avrupa’daki salgın kontrol merkezlerinin verilerini kullanan panel, tüm doğrulanmış ve şüpheli Corona virüsünün vakalarının yanı sıra iyileşen ve ölümle sonuçlanan hasta kayıtlarını da sergiliyor. 

Corona virüsü hızla yayılıyor: dünyadaki son durum ne?

Corona virüsü son durum

Çin’in Wuhan kentinde geçtiğimiz aralık ayında ortaya çıkan virüs, şimdiye kadar 305 kişinin ölümüne yol açarken tespit edilen vaka sayısı ise 14.628’e yükseldi. ABD ve Avrupa’da da görüldüğü doğrulanan virüs, bulaştığı kişide bulantı ve ateş gibi belirtiler gösteriyor. Yeni ölümcül virüs, SARS ve MERS gibi ölümcül hastalıklara neden olan virüslerle aynı aileden.

Şu ana kadar çevrimiçi panelde doğrulanmış vakaların sayısı şöyle: Çin ana karasında 14.628, Japonya’da 20, Tayland’da 19, Singapur’da 18, Güney Kore’de 15, Hong Kong’da 14, Avustralya’da 12, Tayvan’da 10. Bununla birlikte Almanya, Makau, ABD, Malezya’da doğrulanan virüs sayısı 8; Fransa ve Vietnam’da 6; Birleşik Arap Emirlikleri’nde 5; Kanada’da 4; İtalya, Rusya, Filipinler, Hindistan ve Birleşik Krallık’ta 2; Nepal, Kamboçya, İspanya, Finlandiya, İsveç ve Sri Lanka’da ise 1.

Ölümcül koronavirüs salgını sürerken karantina altına alınan Wuhan kentinde 1.000 yataklı bir hastane inşa edilmeye başlanmıştı. Yetkililer, hastane inşaatının 6 gün içerisinde tamamlanacağını belirtmiş ancak hastane çalışmaları hâlâ devam ediyor. Bununla birlikte yaklaşık 25 bin metrekarelik bir alana inşa edilen Huoshenshan Hastanesi’nin pazartesi günü kullanıma açılması bekleniyor.

Kaynak: https://www.webtekno.com/corona-virusu-cevrimici-panel-h84400.html

Monday Morning Goods No: 242

Bu MMG'de

2020 bizim senemiz olabilir mi? Lütfen olsun!

Sektörün geleceğini hep markaların ihtiyaçları tüketicilerin değişen davranışları üzerinden sadece sattığımız fikrin hizmet ettiği kitledeki değişimi mesele ederek konuşuyoruz.

Haftanın İlham Veren Sitesi