Diesel kendi “sahte” mağazasını açtı!

Dünyaca ünlü moda markası Diesel, geçtiğimiz hafta New York’un çakma ürün satan mağazalarıyla ünlü caddesi Canal Street’te gizlice kendi “sahte” mağazasını açtı!

New York’un sahte ürün satan mağazalarıyla ünlü bölgesi Canal street’de gizlice kendi “sahte” mağazasını açan markanın konuklarına da büyük bir sürpriz hazırlamıştı. O sürpriz ürünlerin “Deisel” marka olmasıydı.

Logodaki bu harf oyunu sizi farklı bir düşünceye yönlendirmesin. Bu mağazadaki tüm ürünler %100 orijinal Diesel üretimi. Aşağıdaki videoda da izleyeceğiniz gibi bu durumdan habersiz sahte mağazanın müşterileri, aslında markanın yeni satışa çıkacak “limited edition” koleksiyonun sahibi şanslı kişiler.

Bu sahte mağaza aslında markanın 2018 ilkbahar/Yaz kampanya stratejisinin bir parçası. “GO WITH THE FLAW” sloganıyla markanın tutkunlarına “Kimse mükemmel değildir, kusurlarını kabullen” mesajını vermeye çalışıyor. Deisel’in de içinde bulunduğu OTB Group’un başkanı Renzo Rosso “Herkes istediğini giymekte özgürdür” diyor.

Kampanya Künyesi:

Reklamveren: Diesel
Reklam Ajansı: Publicis, New York
Yapım Şirketi: Rival School Pictures
Yönetmen: Andrew Lane

Kaynak: http://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/diesel-kendi-sahte-magazasini-acti/

Monday Morning Goods No: 140

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Intel’den Kış Olimpiyatları açılışına özel drone gösterisi

CES 2018'in açılışında 100 drone ile gösteri yapan Intel, bu kez Kış Olimpiyatları'nda sahne aldı. Tam 1218 drone ile gökyüzünde adeta bir ışık şöleni gerçekleştiren Intel yeni bir rekor da kırmış oldu.