Donald Trump Twitch yayınlarına başladı!

2020 yılında yapılacak başkanlık seçimlerine yönelik kampanyalarına devam eden Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, seçmenlere ulaşmak için oyun odaklı canlı yayın platformu Twitch’i kullanmaya başladı.

ABD Başkanı Donald Trump, verdiği kararlarla yıllardır adından söz ettiriyor. Yakın zamanda teknoloji gündeminde Trump’ın adı Çin ile ABD arasında yaşanan kriz ile anılıyor. Çinli teknoloji devi Huawei’yi kara listeye alan Trump, bu kararıyla aylardır teknoloji gündeminde yer alıyor.

Ancak şimdi karşımıza Amazon’un oyun platformu olan Twitch ile çıkıyor. Zaman zaman basın toplantılarında çocukların video oyunları ile yanlış davranışları öğrendiği için oyun platformlarını eleştiren Trump, dünyanın en popüler oyun yayını platformunda kendi mitinglerini canlı yayınlamak için bir hesap açtı.

Söz konusu hamle ile Trump yine gündem oldu. Ancak belirtmeden geçmeyelim Trump, Twitch yayını açın ilk ABD’li siyasetçi değil. Ondan önce Demokratlar’dan Bernie Sanders ve Andrew Yang bu platformlarda yer almışlardı. Trump’ın Twitter’ı çok yoğun kullandığı ve oradan önemli bir takipçi kitlesine seslendiğini söyleyebiliriz. 65 milyonluk takipçi kitlesine sahip olan ABD Başkanı, platformun en çok takip edilen hesapları listesinde ilk 10’da yer alıyor.

Donald Trump Twitch

Sosyal medyayı bu kadar yoğun kullanan Trump, yeni seçim dönemi çalışmaları için gençlerin yoğun bir şekilde yer aldığı Twitch platformunda hesap açarak orada mitinglerini paylaşmayı ve oradan seçim için bağış toplamayı planlıyor. Daha yeni açılan hesap şimdiden 35 bin takipçiye dayanmış durumda.

Amazon’a ait olduğu bilinen platforma başkanın katılması, sahibi Jeff Bezos ve Donald Trump arasındaki gerilemle beraber iyice ilginç bir hal aldı. Zira Donald Trump her fırsatta  Washington Post ve Bezos arasındaki ilişkiden hoşlanmadığını söylüyor olmasına rağmen Amazon’a ait olan bir platform üzerinden mitinglerini yayınlıyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/donald-trump-twitch-canli-yayin-yapti

Monday Morning Goods No: 226

Bu MMG'de

Instagram, #tbt özelliğini yeni bir mod haline getirdi

Instagram, Throwback Thursday'i (TBT) nihayet resmi bir özelliğe dönüştürdü. Özellik şimdilik daha önceki günlerde paylaşılan bir özelliğin “Bu Günde” şeklinde paylaşılması şeklinde olacak.

Instagram bildirimlerdeki takip sekmesini kaldırdı

Instagram amacı dışında kullanıldığını düşündüğü bildirimler bölümünde yer alan ve diğer kullanıcıların hareketlerini gösteren takip sekmesini kaldırdı.