Elon Musk Bey ne yapıyorsunuz?

Trafik sorununa çözüm bulmak için kurduğu The Boring Company ile uzun süredir şapka satan Elon Musk, 50 bin satışın ardından sonra alev silahı da satacaklarının sözünü vermişti. Musk'ın sözünü verdiği o ürün sonunda ortaya çıktı.

  

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk teknoloji dünyasının odak noktası haline gelirken, onu bu kadar popüler yapan şeyin cesur vaatlerde bulunarak büyük hedefler için çalışmak olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Günümüzün en büyük problemlerinden trafiğe de el atan Musk, geçtiğimiz yıl kurduğu The Boring Company isimli şirketi ile bu alanda çalışmalar yürütürken, diğer yandan tuhaf bir şekilde şapka satışı gerçekleştiriyordu.

Mars’a yolculuk için çalışan bir CEO’nun şapka satması dışında her şey normal görünürken, Elon Musk’ın 50 bin şapka satılması halinde alev silahı satışına başlanacağına dair söz vermesi ortalığı karıştırmıştı.

Dünyanın en güvenli alev silahı olduğu iddia ediliyor!

Büyük bir kitlenin bir şaka olduğunu düşündüğü bu söz gerçeğe dönüştü. Sosyal medya hesaplarında yaptığı duyuru ile herkesi şaşırtan Musk, The Boring Company Flamethrower isimli alev silahı için ön siparişlerin başladığını duyurdu.

Boring Company Flamethrower - Alev Silahı500 dolar fiyat etiketine sahip olan ürün ile birlikte 30 dolar karşılığında yangın söndürücü satın alınabiliyor. Herhangi bir resim yer almadığı için satışa sunulan yangın söndürücünün standart bir ürün olduğu düşünülüyor.

En büyük merak konusu ise bu ürünün nasıl bir ilgi göreceği. Zira, güvenlik önlemleri alınmış ve eğlence amaçlı geliştirilmiş bir ürün olsa da, alev silahi birçok kullanıcıyı tedirgin eden tehlikeli bir ürün.

Kaynak: https://shiftdelete.net/elon-musk-boring-company-alev-silahi

Monday Morning Goods No: 137

Bu MMG'de

Amazon’un kasasız ve kasiyersiz süpermarketi: Amazon Go

Geçtiğimiz haftalarda bahsettiğimiz kasiyersiz market teknolojisi artık gerçeğe dönüştü. Müşterilerin raflardan aldıkları ürünü takip ederek faturalandıran Amazon Go, geleceğin kasasız ve kasiyersiz süpermarketlerin ilk örneği olarak karşımızda.

Artık Instagram Stories’e GIF koymak mümkün

Son güncellemesiyle son görülme özelliğini devreye sokan Instagram, şimdi de Stories'e GIF ekleme özelliğini hayatımıza katıyor.