Elon Musk, Twitter’a veda etti!

Twitter'ı aktif olarak kullanan Elon Musk ikinci kez sosyal platformuna veda ettiğini duyurdu. Ünlü girişimci artık sadece Reddit platformunda görüşlerini paylaşacak.

ABD Başkanı Donald Trump’ın ardından attığı tweet’ler ile en çok eleştirilen isimlerin başında Elon Musk‘ın geldiğini söylememiz yanlış olmaz. Musk, Twitter’da yaptığı bir emoji paylaşımı ile bile kafaları karıştırmayı başarıyor.

Hatta paylaşımları soruna neden oldu. Mayıs ayında Tesla hissedarları, kendi görüşlerinin yanı sıra şirketi hakkında paylaşılmaması gereken konulardan bahsettiği gerekçesiyle Musk’a Twitter kısıtlaması getirilmesini talep etti.

18 Ekim tarihinde, birkaç gün çevrimdışı olacağına dair bir tweet atan Musk dün yaptığı paylaşım ile yine gündeme geldi. Twitter’ın iyi olup olmadığından emin olmadığını belirten Musk, Reddit’in halen iyi göründüğünü belirtiyor.

Reddit resmi Twitter hesabı üzerinden teşekkür mesajı gecikmezken, Musk bu kez “Çevrimdışı olacağım” ifadesini kullandı. Herhangi bir süre belirtilmemesi “Elon Musk Twitter‘ı bıraktı mı?” sorusunu akıllara gelmesine neden oldu.

 

Henüz bu konuda yorum yapmak için oldukça erken. Musk, Twitter’da çevrimdışı olacağını belirtmesine rağmen hesabında herhangi bir değişiklik yapmadı. Yani, kısa süre sonra geri dönmesi için herhangi bir engel bulunmuyor.

Musk tarafından atılan tweet’ler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 
 
 

Kaynak: https://shiftdelete.net/elon-musk-twitter-a-veda-etti

Monday Morning Goods No: 229

Bu MMG'de

Apple TV+ yayın hayatına resmen başladı!

Apple TV Plus 100'den fazla ülkede kullanıma açılarak, Netflix ve Amazon'a rakip oldu.

Twitter’dan siyasi reklamlara yasak

CEO Jack Dorsey, siyasi reklamların platformda yer alamayacağını duyurdu.