Facebook Şirket Logosunu Değiştiriyor!

Facebook yeni bir şirket logosuna geçiş yaparak kendini, kendi ürünü olan sosyal ağ Facebook’tan farklılaştırıyor.

Facebook yeni bir şirket logosuna geçiş yaparak kendini, kendi ürünü olan sosyal ağ Facebook’tan farklılaştırıyor.

Facebook tek bir sosyal medya platformu olmaktan çıkıp dev bir şirkete dönüştü; Whatsapp, Instagram gibi popüler uygulamaları zamanla kendi bünyesine kattı. Şirket büyümesini sanal dünyanın dışında, donanım ürünleri üreterek de sürdürüyor; Oculus ve Portal gibi ürünlerle sık sık gündeme geliyor.

Facebook’un sadece bir sosyal ağ olmaktan çıkması, şirket kimliğini de yeniden yapılandırmasını gerektirdi. Şirket olarak Facebook, ürünlerinin kendine ait olduğunu gösterirken aynı zamanda şirketi yazılım ve donanım ürünlerinin çatısında konumlandıracak bir strateji izliyor.

Tahmin edeceğiniz üzere en çok da sosyal ağ olan Facebook ile şirket olan Facebook noktasındaki ayrımı netleştirmek istiyor. Dün tanıttığı yeni kurumsal şirket logosu da bu stratejinin somut bir göstergesi.

Yeni logo Facebook’a ait tüm diğer uygulamalarda görünecek

Facebook CMO’su Antonio Lucio’nun dünkü blog yazısıyla duyurulan yeni logo, şirket olarak Facebook’un yeni kurumsal logosu. Lucio’ya göre bu logo değişimi, Facebook’un sahiplik yapısını kullanıcılara ve işletmelere anlatmak için çok daha etkili.

Ana sosyal ağa ait mavi Facebook logosundan farklı olan bu şirket logosu, Facebook’a ait tüm diğer sosyal uygulamalarda da görünecek. Örneğin Instagram ve WhatsApp’ta kullanıcılar, oturum açma ekranlarında bu logoyla karşılacaklar. Uygulamada kullanılan mavi logo küçük harflerden oluşurken şirket logosunun tamamen büyük harflerden oluşması da önemli bir fark olarak dikkat çekiyor.

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/facebook-sirket-logosunu-degistiriyor/

Monday Morning Goods No: 230

Bu MMG'de

Yandex’in akıllı asistanı “Alisa” Türkiye’de!

Türkiye’nin popüler navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon kullanıcılarının daha zengin bir Navigasyon deneyim yaşamasını sağlayacak bir yenilik sunuyor.

Elon Musk, Mars’ta kurulacak şehir hakkında konuştu

Kırmızı gezegende sürdürülebilir bir temel oluşturmak için zaman çizelgeleri ve araç gereklilikleri hakkında ayrıntılı bilgi veren Musk’ın bu projesi tüm dünyada büyük heyecan yarattı.