Facebook’un arayüzünde devrim: mavi tasarıma elveda

Facebook'un bugün düzenlediği F8 Geliştirici Konferansı'nda duyurduğu üzere artık Facebook tamamen yenileniyor ve mavi renkler artık kayboluyor, platform çok daha sade bir hâle geliyor.

Lider sosyal medya platformu Mark Zuckerberg’ün duyurduğu üzere Facebook, bugünden itibaren çok daha sade bir arayüzle karşımıza çıkacak.

Son 15 yıl içerisindeki neredeyse en büyük arayüz güncellemesini gerçekleştiren Facebook artık çok daha modern gözüküyor. Aynı zamanda Messenger’ın hikayeler özelliği artık Facebook’un internet sitesine geliyor. Son iki yıl içerisinde skandallarla gündeme gelen sosyal medya platformu, sunduğu yeniliklerle kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmak istiyor.

Klasikleşmiş Facebook mavisi renginden kurtulan platform artık çok daha sade ve kullanışlı arayüzü kullanıcılarına sunuyor. Tek tıkla karanlık temaya geçiş yapma özelliğinin hem mobil hem masaüstü platformlarda gelmesi Facebook kullanıcılarını fazlasıyla sevindirecek gibi duruyor. Facebook’un yeni arayüzünün bugün ABD’de yayımlanacağı duyuruldu ancak ülkemiz için bugün mü yoksa ileriki bir tarihte mi etkinleştirileceği hakkında bir bilgi verilmedi.

Kaynak: https://www.webtekno.com/facebook-un-arayuzunde-devrim-mavi-tasarima-elveda-h67815.html?fbclid=IwAR2LC9fJtYWE5-PUVFIw1Em3QwAgVomyMEd5v1Iy_1j93ng1aAK6qBtCpbQ

Monday Morning Goods No: 203

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Müşterilerin yaşını ve cinsiyetini tahmin eden kameralar

Amerika’daki bazı süpermarketler ziyaretçilerinin cinsiyetini ve yaşını tahmin edebilen kameraları kullanmaya başladı.