Google Asistan, soruları önceden bilecek

Apple’ın Siri’si ya da Google’ın Asistan’ı sorulan tüm sorulara yanıt vererek, telefona dokunmadan istediğimiz cevapları almamıza yardımcı oluyor. Bir adım öne çıkmak isteyen Google Asistan yeni özelliği ile soruları da önceden bilecek.

<center><blockquote class="twitter-tweet" data-lang="tr"><p lang="en" dir="ltr">Today I went to open Assistant and this new UI showed up. I haven&#39;t seen any mention of it or screenshots floating around. Odd that someone that doesn&#39;t use Assistant at all happened to get it.<a href="https://twitter.com/ArtemR?ref_src=twsrc%5Etfw">@ArtemR</a> <a href="https://twitter.com/hallstephenj?ref_src=twsrc%5Etfw">@hallstephenj</a> <a href="https://t.co/CUTeng7v3P">pic.twitter.com/CUTeng7v3P</a></p>&mdash; Eduardo Pratti (@edpratti) <a href="https://twitter.com/edpratti/status/1189733215524786177?ref_src=twsrc%5Etfw">31 Ekim 2019</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script></center>

Bir Twitter kullanıcısı olan Eduardo Pratti, kısa süre önce attığı bir tweet ile Google Asistan’da yeni bir özellik keşfettiğini duyurdu. Bu özelliği ekran görüntüleri ile birlikte takipçilerine açıkladı.

Google’ın asistan uygulamasını etkinleştirmek için belirli kelimeleri söylemek ya da cihazın üzerindeki tuşları kullanmak gerekiyor. Son çıkan görüntülere göre artık Google Asistan, kullanıcının sık kullandığı aramaları sürekli olarak hafızasında tutacak. Böylece soru sorup yanıtı beklemek için geçen o kısa süre de ortadan kalkacak. Kişi, sık sık sorduğu soruların yanıtlarına daha kolay erişebilecek.

Şimdilik Google cephesinden bir uygulama güncellemesi haberi yok. Bu yüzden söz konusu görüntülerin A/B testinden alınmış görüntüler olduğu düşünülüyor.

Ekran görüntülerinde dikkat çeken bir diğer detay ise yeni tasarım.

Tahminlere göre, kısayol kartları yeni arayüz ile birlikte kullanıcılara sunulacak. Tabii ilk olarak Google’ın bu uygulamayı test etmesi ve kullanan kişilerden geri bildirimler alması gerekiyor. Alınan geri bildirimlerin ışığında arayüz daha kullanışlı bir hale gelebilir.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-asistan-sorulari-onceden-bilecek?fbclid=IwAR0XlXYchUyMicvnTT6xZPvMlctU0wiUp_3xAqFVzM4ZHtss2u0d87mLch8

Monday Morning Goods No: 229

Bu MMG'de

Porsche uzay gemisi tasarlıyor

Porsche AG ve Star Wars filmlerinin yapımcısı Lucasfilm serinin son filmi “Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi” için daha önce benzeri görülmemiş bir uzay gemisi tasarlıyor.

Twitter’dan siyasi reklamlara yasak

CEO Jack Dorsey, siyasi reklamların platformda yer alamayacağını duyurdu.