Google Asistan Türkçe dil desteğine kavuştu!

Telefon kullanımında büyük kolaylık sağlayan Google Asistan, nihayet Türkçe dil desteğini getirdi.

Akıllı telefonlarında asistanlardan sıkça faydalananlar, Google Asistan’ın Türkçe dil desteği olmaması sebebiyle Android cihazlarda asistansız kalmış durumdaydı. Genel olarak da desteklediği dillerin sayısı bakımından geri kalmış olan Google, tüm bu eleştirilerin ardından nihayet içinde Türkçe’nin de olduğu pek çok dile destek getirdi

Bir süredir beta aşamasında olduğunu bildiğimiz Google Asistan, artık Türkçe dil destekli ve gücünü yapay zekadan alıyor. Ülkemizde en sık kullanılan asistan olan Siri’den çok daha gelişmiş olduğu bilinen Google Asistan’ın aynı zamanda cihaz seçeneği de çok fazla ve bu da yakın zamanda ülkemizde en çok tercih edilen akıllı asistan olmasını sağlayacak gibi duruyor.

Google Asistan’ın Türkçe olmasıyla birlikte kullanıcılar artık telefonlarıyla sorularına cevap almak, planlamalarını yapmak ve hatta fıkra anlattırmak gibi pek çok enteresan diyalogda bulunabilecekler. Google Asistan’ın Türkçe desteği henüz tüm kullanıcılar için aktif değil ancak yavaş yavaş herkesin erişimine açılacağı düşünülüyor.

Kaynak: https://www.webtekno.com/google-asistan-a-turkce-dil-destegi-nihayet-geldi-h58334.html?fbclid=IwAR2Pm0PLhKhpszR5Iz6pNhz671EgBzluiJklbvLTnfMLgrScHPim840oLbA

Monday Morning Goods No: 181

Bu MMG'de

Hacklenen 150.000 yazıcı PewDiePie reklamı yaptı!

YouTube‘un 2013’ten bu yana en çok aboneye sahip olan kullanıcısı olan PewDiePie, bu ünvanını devam ettirmek için hackerların desteğini aldı. Hacklenen 150.000 civarında yazıcı PewDiePie kanalına abone olunmasını belirten dökümanlar bastı.

Toyota’nın uzaktan kumanda edilebilen insansı robotu

Toyota’nın tanıttığı üçüncü nesil insansı robot, 10 km menzile kadar gidebiliyor. Uzaktan kontrol edilen robot hassas hareketler yapabilme becerisine de sahip.