Google, görseller üzerinden alışveriş özelliğini test ediyor!

Instagram'da da mevcut olan ve son dönemde karşımıza sıkça çıkan "fotoğraf üzerinden alışveriş yapma" özelliğini şimdi de arama motoru devi Google test ediyor.

Instagram ve Snapchat gibi görselliği ön plandaki yayınların açıkça gösterdiği gibi fotoğraflar ve videolar, reklam vermek ve ürünleri doğrudan kullanıcılara satmak için oldukça önemli yöntemler olarak karşımıza çıkıyor. Instagram’da da mevcut olan ve son dönemde karşımıza sıkça çıkan “fotoğraf üzerinden alışveriş yapma” özelliğini şimdi de arama motoru devi Google test ediyor.

Google Görseller’deki sponsorlu reklamlarla, reklamverenler halihazırda müşterileri hedefleyebiliyorlar. Ancak yeni reklam biçimi, markaların görüntülerini doğrudan ürün adları ve fiyat etiketleri ile açıklamalarına olanak sağlıyor. Ürünün yanındaki etiket, “Ücretsiz alışveriş” veya “Satışta” gibi ad, fiyat ve diğer niteleyicilere sahip olarak karşımıza çıkıyor. Sponsorlu bir resim içinde birden fazla öğe işaretlenebiliyor, kullanıcılar ekranda bulunan mavi etiket simgesine dokunabiliyorlar. Ayrıntıları gizlemek ve resmin tamamını görmek için sağ alt köşeye tıklamak yeterli oluyor.

Google şu anda bu yeni ekleme türünü belirli perakendecilerin bulunduğu trafiğin küçük bir yüzdesinde test ediyor. Bu modelin “Ev ofis fikirleri”, “duşakabin tasarımları” veya “soyut sanat” sorguları ile sınırlı olduğunu hatırlatalım. Daha fazla kategori ise önümüzdeki aylarda aktif edilecek.

Google’ın yeni reklam modelinin tamamen kullanılmaya başlanıp başlanmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Kaynak: https://webrazzi.com/2019/03/06/google-gorsel-alisveris/

Monday Morning Goods No: 195

Bu MMG'de

Tim Cook’un Twitter hesabında komik değişiklik!

Apple CEO’su Tim Cook son günlerde sosyal medyanın en popüler konuları arasında yer alıyor. Bunun nedeni ise geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump‘ın, teknoloji devinin CEO’suna yanlışlıkla ‘Tim Apple‘ diye seslenmesi.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ