Google’dan yeni sosyal medya uygulaması geliyor !

Google’ın bünyesinde yer alan şirketlerden biri olan Area 120, yerel etkinlikleri organize etmeyi amaçlayan bir sosyal medya platformu üzerinde çalışıyor.

Shoelace adındaki bu uygulama, etkinlik oluşturup organize etmenizin yanı sıra birçok özelliği de beraberinde getiriyor. Peki, Google Shoelace uygulaması ile neler sunacak?

Etkinlik severleri bir araya getirmeyi amaçlayan uygulamada ilgi alanlarınıza göre sıralanan ya da bildiğiniz etkinlikleri kolay bir şekilde takip edebileceksiniz. Aslında bu uygulama için Facebook Etkinlikler rakibi diyebiliriz. Kullanıcıların arkadaşlarıyla ya da diğer insanlar ile birlikte etkinlik keyfi yaşamaları sağlanacak.

Ortaya çıkan uygulama görüntülerinde tasarımın oldukça sade olduğu görülüyor. Harita alanın oldukça büyük görüldüğü uygulamada, etkinlikleri haritalar üzerinden de kolay bir şekilde takip etmenize olanak sunulacak.

Etkinliklere olan ilgi  her geçen gün çoğalıyor. Ve insanlar, etkinliklere kolayca ulaşabileceği bir uygulama arayışındalar. Google internet gücünü arkasına alarak bu uygulamayı oldukça iyi yerlere getirebilir. Bu uygulama hakkında, ilerleyen günlerde, daha fazla bilginin ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-dan-yeni-sosyal-medya-uygulamasi-geliyor

Monday Morning Goods No: 213

Bu MMG'de

Video oyunu silahıyla polis aracı patlatmak

Whoisthebaldguy, çevrimiçi Warframe oyununun tanıtımı için oyun içerisindeki Opticor silahının modelini New York sokaklarına taşıdı.

Hırsızlığı % 81 doğrulukla önceden tespit edebilen algoritma

VaakEye, güvenlik kameralarındaki görüntüleri sürekli izleyerek şüpheli davranışları otomatik olarak algılayan ve yetkililere anında uyarı gönderen bir algoritma.