Google’ın cinsiyetsiz emojileri hazır

Google, Android Q sürümünde yer alacak yeni ‘cinsiyetsiz’ emojilerini tanıttı.

Duyguları ifade etmenin popüler yolu emojilerin kullanımı günden güne artıyor.Google, anlık mesajlaşma uygulamalarında hayatımızın bir parçası haline gelen emojilere, farklı cinsiyet kimliklerine yönelik kapsayıcılık ilkesinden hareketle 53yeni üye eklediğini duyurdu.

Bugüne kadar emojilerde kadın ve erkeklere yer verdiği için eleştirilen Google, yeni sürümde cinsiyetleri anlaşılmayan yeni emojiler kullanacak. Android Q versiyonuyla birlikte Emoji 12.0 güncellemesi ile birlikte 230 yeni emoji eklenirken, ayrımcılık eleştirilerine karşı yeni eklenen 53 yeni emoji de dikkat çekiyor. Beta sürümü bu hafta yayınlanacak emojileri bu yıl içinde Android Q telefonlarda görmek mümkün olacak.

Kaynak: https://digitalage.com.tr/googlein-cinsiyetsiz-emojileri-hazir/

Monday Morning Goods No: 205

Bu MMG'de

Spotify, Instagram Stories benzeri bir özellik test ediyor

Snapchat ile başlayan ''Stories'' furyasından sonra Spotify'da beta olarak ''Storyline'' adını verdiği bir özelliği test ediyor.

Google, Huawei ile olan iş birliğini askıya aldığını duyurdu!

ABD'nin Huawei firmasının ürettiği telekomünikasyon ekipmanlarının ABD merkezli şirketler tarafından kullanılmasını yasaklamasının ardından konuyla ilgili ilk büyük hamle ise Google'dan geldi.