Google’ın yeni yapay zekası kitaplarla konuşmayı sağlayacak

Google mühendisleri tarafından geliştirilen yapay zeka destekli Talk to Books uygulaması, sorulan sorulara istenilen kitaplardan cevap alabilme imkanı sunuyor.

Google, bugün kulağa oldukça hoş gelen yeni bir yapay zeka deneyimi başlattı. Yapay zekaya kitaplardaki bilgileri ekledikten sonra sorduğunuz sorulara o kitaplardan cevaplar alacaksınız. Kitap havuzundan gelen bu mantıksal cümleler sanki yazarıyla konuşuyormuşçasına hissetmenize neden olabilir.
Google geliştirici bloğunda paylaşılan “Talk to Books” uygulaması yapay zeka destekli makine öğremini ileri düzeye taşımak için tasarlandı. Google, yapay zekasına 100 bin üzerinde ayrı kitap yükledi ve sorulan soruları bu kitaplarda tarayarak en doğru cevabı vermeye çalışan bir sistem geliştirdi.
Talk to Books ile ilgili görsel sonucu
Yanıtlar doğruluk ve alaka düzeyine göre taranmadığı için tıbbı tavsiye gibi ciddi konularda kullanmamanızı öneririm. Ancak eğlenceli ve kullanımı kolay olan bu uygulama, Google Asistan gibi gerektiği kadar geliştirildiğinde çok işlevsel olabilir. Örnek vermek gerekirse, istediğiniz yemek tariflerini alabileceğiniz yerden aynı zamanda ilişki tavsiyeleri almak oldukça keyifli olabilir.

Kaynak: http://www.webtekno.com/google-in-yeni-yapay-zekasi-kitaplarla-konusmanizi-saglayacak-h44191.html

Monday Morning Goods No: 148

Bu MMG'de

Fiziksel nesneleri dijitale taşıyan teknoloji: Project Zanzibar

Microsoft, Project Zanzibar adını verdiği en son araştırma çalışmasını duyurdu. Akıllı bir mat olan Project Zanzibar; dokunmayı, hareketleri ve nesneleri algılayarak dijital ve fiziksel dünyaları bir araya getirmeyi mümkün kılıyor.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ