Google’nın Yapay Zeka Kiti : AIY Project

Google son zamanların en gözde iki konusu DIY ve AI başlıklarını alıp tek potada eritti. Adını da AIY koydu. Haydi bakalım neymiş bu AIY?

Google’ın Yapay Zeka alanında geliştiricilerin kendi projelerini yapabileceği Sesli Sanal Asistan(Voice Kit ) kiti olan , AIY Project olarak da adlandırılan yeni bir girişim başlattı.

Uzun zamandır yapay zekaya odaklanmış olan Google , AIY Project ile insanların kendi Do It Yourself (DIY) projelerini yapabileceği bir kit oluşturdu.Voice kit ile sesli sanal bir asistan oluşturan Google , kiti Raspberry Pi ile çalışacak şekilde tasarladı.Google’ın bu projesi ile etrafımızda bulunan cihazları ses komutları ile doğrudan kontrol etmesini sağlıyor.

Barnes and Noble üzerinde satışa sunulan kitin içinde Raspberry Pi bulunmuyor.Kitte , Ses kartı , hoparlör , Buton ,lamba ve Mukavva karton kutusu bulunuyor.Tüm bunları biraraya getirdiğiniz zaman kitiniz hazır hale geliyor.AIY Project hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve kitin montajını görmek isterseniz aiyprojects.withgoogle.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca , Mikrobilgisayarların resmi dergisi olan MagPi , Google ile yapılan ortaklık ile AIY Project kitlerini hayranlarına ücretsiz veriyor.

Kaynak: https://aiyprojects.withgoogle.com

Monday Morning Goods No: 149

Bu MMG'de

Braingineer

Nasıldı o Walkman’in sesi?

Conserve the Sound; faks makinesi, kasetçalar, daktilo gibi nostaljik cihazların ve araçların ağırlıkta olduğu, yok olmaya yüz tutmuş her tür şeyi kapsayan bir ses arşivi.