Her 2 tüketiciden 1’i alışverişini Black Friday’e erteliyor

Tüketicilerin yüzde 48’i moda alışverişlerini büyük indirimler beklenen döneme erteliyor. 

GLAMI Türkiye’nin yaptığı araştırma sonuçlarına göre tüketicilerin yüzde 48’i moda alışverişlerini büyük indirimler beklenen döneme erteliyor. 

GLAMI Türkiye’nin 5 binin üzerinde kullanıcının görüşlerini aldığı araştırmaya göre, ülkemizdeki tüketicilerin yüzde 48’i büyük indirim ve fırsatları yakalamak için alışverişlerini Black Friday dönemine ertelediğini ifade ediyor. GLAMI Türkiye, 25 Kasım’da başlayan Black Friday indirim döneminde moda ürünlerine gösterilen ilginin daha da artacağını belirtirken, ilgili dönemde GLAMI Türkiye web sitesine gelen trafiğin yüzde 60 artması beklenirken, bir önceki yıla kıyasla trafiğin yüzde 70, sağlanan gelirin ise yüzde 50 artacağı öngörülüyor.

Aramada en fazla artış moda kategorisinde yaşandı

Google Türkiye verilerine göre kategorilere göre geçtiğimiz yıl bir önceki yıla kıyasla ilgi artışında yüzde 121 ile moda birinci olmayı başarmıştı. Arama periyotlarının gün geçtikçe uzadığı günümüzde, markaların fırsat dönemlerinin iyi değerlendirmesi gerekiyor.

Kaynak: https://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/her-2-tuketiciden-1i-alisverisini-black-fridaye-erteliyor/

Monday Morning Goods No: 233

Bu MMG'de

Türk reklamcılığının beyin yakan reklam klişeleri

Bu reklamı daha önce gördüğüme eminim!” biliyoruz bu cümleyi siz de defalarca kurdunuz.

Haluk Bilginer 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Şahsiyet ile en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı!

Oyuncu Haluk Bilginer, puhutv'de yayınlanan Şahsiyet dizisindeki Agah Beyoğlu rolüyle Uluslararası Emmy Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi oldu.