Hologram bir sevgili satın almak ister miydiniz?

İnsanoğlu yalnızlıktan mı teknolojiye sarılıyor yoksa teknolojiye sarıldığı için mi yalnızlaşıyor bilinmez. Bir Japon firması, holografik olarak eşiniz olabilecek garip bir ürün geliştirdi.

Gatebox tarafından geliştirilen bu oldukça garip ve biraz lüzum dışı görünen projeyle, 150,000 yen (1.352 dolar) gibi bir ücret ödeyerek kendinize dijital bir partner edinebilirsiniz.

20 cm yüksekliğindeki bu ‘dijital eş’ sizlerle silindir plastik panel arkasından konuşuyor. Gün içerisinde size mesaj göndererek yalnızlığınızı paylaşıyor. Boku no Yome (Benim Karım) adı verilen bu sanal eşe sahip olmak isterseniz, ürünün fiyatına ek olarak aylık 1,500 yen (13.52 dolar) gibi bir abonelik ücreti ödemeniz gerekiyor.

Büyüklerin tabiriyle ‘daha neler göreceğiz’ dedirten ürün, 31 Ağustos’tan itibaren ön satışa başlayacak ve Mart 2019’da perakende mağazalarda piyasaya çıkacak.

Kaynak: https://www.webtekno.com/ask-hayatiniz-yolund-gitmiyorsa-holografik-bir-ese-ne-dersiniz-h51718.html

Monday Morning Goods No: 166

Bu MMG'de

Ayna ayna söyle bana formumu nasıl korumalıyım?

Naked Labs, vücudu 360 derece tarayan akıllı ayna ile vücudunuzdaki değişimleri takip ediyor ve formda kalmanıza yardımcı olacak ölçümleri yapıyor.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

https://nucleardissent.com/intro