İlk yapay zekalı giyim mağazası kullanıma açıldı

Alibaba ve Guess ortaklığıyla, yapay zekalı mağaza açıldı. Yapay zekalı mağaza, kıyafet alışverişlerini akıllı bir şekilde yapılmasını sağlayarak, teknoloji odaklı müşteri deneyimi sunuyor.

Çinli e-ticaret lideri Alibaba ve moda markası Guess, ileri teknolojili alışveriş deneyimi için ortaklık kurdu. Hong Kong Polytechnic Üniversitesi araştırmacılarının desteğiyle Fashion AI isimli yapay zeka tabanlı bir mağaza açıldı. Yeni mağaza, online ve fiziksel alışveriş deneyimini bir araya getiriyor.

Müşteri bir ürünü beğenip aynanın karşısına geçtiğinde, o ürün hakkında detaylı bilgi alabiliyor. Tüm renk ve bedenler hakkında müşteriye bilgiler veriliyor. Ayrıca seçtiği ürün ile uyumlu olacağı düşünülen diğer ürünler de kullanıcıya öneri olarak sunuluyor. Üstelik müşteri bu mağazadan birkaç defa alışveriş yaptığında, yapay zeka müşterinin beğenilerini biliyor ve ona göre öneriler sunuyor.

Örneğin; ürün beğenildiğinde dijital alışveriş sepetine atılabiliyor. Eğer beğendiğiniz renk mağazada yoksa dijital olarak sipariş verebiliyorsunuz. Ödeme sonrası ürünü fiziksel veya eve getirme şeklinde iki farlı şekilde ürünü teslim almak mümkün oluyor. Daha sonra almak istediğinizde ise ayna ile geçmiş alışverişlerinizi ve denediğiniz eski ürünleri görebiliyorsunuz.

Kaynak: https://www.techinside.com/yapay-zekali-magaza-acildi/

Monday Morning Goods No: 160

Bu MMG'de

Kumsalı doodle’layan çizim robotu

Kendin yap elektronik projeleriyle tanınan İspanyol YouTuber Ivan Miranda da kumsala çizim yapan Sand Drawing Robot adlı projesiyle ses getirdi.

Taksi ücretini şarkı söyleyerek ödemek ister miydin?

Temiz enerji firması Fortum; Singalong Shuttle projesi ile dünyanın ilk şarkı söyleyerek ödeme yapılabilen taksi hizmetini yarattı. Elektrikli otomobillerin sessizliğine dikkat çekmek için bir hazırlanan proje oldukça dikkat çeken bir işe imza attı.