İlk yapay zekalı giyim mağazası kullanıma açıldı

Alibaba ve Guess ortaklığıyla, yapay zekalı mağaza açıldı. Yapay zekalı mağaza, kıyafet alışverişlerini akıllı bir şekilde yapılmasını sağlayarak, teknoloji odaklı müşteri deneyimi sunuyor.

Çinli e-ticaret lideri Alibaba ve moda markası Guess, ileri teknolojili alışveriş deneyimi için ortaklık kurdu. Hong Kong Polytechnic Üniversitesi araştırmacılarının desteğiyle Fashion AI isimli yapay zeka tabanlı bir mağaza açıldı. Yeni mağaza, online ve fiziksel alışveriş deneyimini bir araya getiriyor.

Müşteri bir ürünü beğenip aynanın karşısına geçtiğinde, o ürün hakkında detaylı bilgi alabiliyor. Tüm renk ve bedenler hakkında müşteriye bilgiler veriliyor. Ayrıca seçtiği ürün ile uyumlu olacağı düşünülen diğer ürünler de kullanıcıya öneri olarak sunuluyor. Üstelik müşteri bu mağazadan birkaç defa alışveriş yaptığında, yapay zeka müşterinin beğenilerini biliyor ve ona göre öneriler sunuyor.

Örneğin; ürün beğenildiğinde dijital alışveriş sepetine atılabiliyor. Eğer beğendiğiniz renk mağazada yoksa dijital olarak sipariş verebiliyorsunuz. Ödeme sonrası ürünü fiziksel veya eve getirme şeklinde iki farlı şekilde ürünü teslim almak mümkün oluyor. Daha sonra almak istediğinizde ise ayna ile geçmiş alışverişlerinizi ve denediğiniz eski ürünleri görebiliyorsunuz.

Kaynak: https://www.techinside.com/yapay-zekali-magaza-acildi/

Monday Morning Goods No: 160

Bu MMG'de

Sony, YouTube’a film fragmanı yüklerken yanlışlıkla tüm filmi paylaştı

Dünyanın en büyük yapımcı şirketlerinden Sony Pictures, geçen yıl piyasaya çıkardığı "Khali the Killer"adlı filmin fragmanı yerine 'yanlışlıkla' tüm filmi YouTube'a yükledi. Altı saat sonra kaldırılan filmi bu süre içinde 11 bin kişi izledi.

Kartondan bir yapay zekalı robot: Smartibot

Dünyanın ilk kendin-yap karton yapay zekalı robotu olan Smartibot; her tür malzemeyle kendi robotunuzu yapmanıza imkan veren bir kit.