Instagram, Bağış Toplama Özelliğini Kullanıma Sundu

Instagram, bağış toplama özelliğini ABD, İngiltere ve İrlanda’daki kullanıcıların huzuruna sundu.

Instagram kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Geride bıraktığımız haftalarda sabitlenmiş yorum özelliğini kullanıma sunan Instagram, şimdi de bağış toplama özelliğini bireysel kullanıcıların erişimine açtı. Peki, Instagram bağış toplama özelliği nasıl çalışacak? Gelin, Instagram’ın resmi açıklamasına yakından göz atalım.

Popüler sosyal medya platformu Instagram tarafınca yapılan resmi açıklamaya bakacak olursak, söz konusu bağış toplama özelliğinin şimdilik ABDİngiltere ve İrlanda‘daki bireysel kullanıcıların erişimine açıldığını görmekteyiz. Bildiğiniz gibi daha önceden ABD’deki kar amacı gütmeyen kuruluşlar Instagram üzerinden kullanıcılardan bağış toplayabiliyordu.

Şimdi de söz konusu bu bağış özelliğini kurumların yanı sıra bireysel kullanıcıların erişime açan Instagram’ın bahsi geçen bu özelliği kademeli olarak kullanıma sunduğuna şahit olmaktayız. İlk etapta İngiltereABD ve İrlanda‘daki Instagram kullanıcılarına özel olarak yayınlanan bağış özelliğinin şimdilik tüm kullanıcılara ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor.  Ancak, halihazırda test edilen bu özelliğin en kısa süre içerisinde geniş kitlelere açılacağı tahmin ediliyor.

Instagram bağış toplama özelliği

Instagram’ın yeni özelliği sayesinde de artık bireysel kullanıcılarda takip ettikleri fenomenlerin projelerine veya işlerine maddi olarak destek verebilecek. Fakat yetkililerin açıklamasına göre bu özellik herkes tarafından kullanılamayacak.

Bu kısımda paylaşılan bilgilere göre bağış talep eden kişinin geçerli bir sebebi olması gerekiyor. Bağış talebinin ise Instagram ve bağışa aracı olan kuruluş tarafından onaylanması şart koşuluyor. Bununla beraber bağış kampanyasının süresi de en fazla 30 gün olacağı da yapılan açıklamalarda yer alıyor. Aynı zamanda kullanıcının bağış alması için de en az 18 yaşında olması gerektiğine de özellikle dikkat çekiliyor.

Kaynak: https://www.technopat.net/2020/07/22/instagram-bagis-toplama-ozelligini-kullanima-sundu/

Monday Morning Goods No: 267

Bu MMG'de

Tank Sandalye

Make It Extreme, engelli bireylerin zorlu arazilerde rahatça ilerleyebilmesi için tasarladıkları Tank Chair ile ekstrem araçlarına bir yenisini ekledi.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ