Instagram stories’den alışveriş bönemi başlıyor!

Alışveriş deneyimini feed’in dışına taşıyan Instagram, yeni bir güncellemeyle kullanıcılara Stories’den alışveriş yapabilme fırsatı sunduğunu duyurdu.

Instagram’ın son güncellemesiyle, kullanıcılar artık markaların paylaştığı Story’lerden alışveriş yapabilecek.

Instagram’ın yalnızca ilham için değil harekete geçmek için de kullanıldığını belirten sosyal ağ, Instagram Stories’e alışveriş çantası olarak eklenen sticker’a tıklayan kullanıcıların, ürün hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabileceğini ve bu sayede dünyanın farklı ülkelerinden alışveriş yapabileceğini açıkladı.

Şimdilik AdidasAritzia ve Louis Vuitton markalarına ait ürünler Instagram Stories’den satın alınabilecek. İleride daha pek çok marka, bu markalar arasına katılacak.

Alışveriş yapmayı seven kişilerin markaları ve yeni ürünleri keşfetmek için Instagram’ı sık sık ziyaret ettiği biliniyor. Günlük 300 milyon aktif Instagram Stories kullanıcısı, yapılan son araştırmaya göre insanlar Stories özelliğini sevdikleri markaları daha iyi tanımak ve ürünlerin nasıl olduğuna dair bilgi almak ve kendilerine uygun yeni ürünler bulmak için kullanıyor. Stories, markalar için ise ilgi çekici, yüksek etkileşimli ve çok izlenen içerikler yayınlamak için kullandıkları bir platform olarak öne çıkıyor.

Kaynak: http://www.dijitalajanslar.com/instagram-storiesden-alisveris-donemi-basliyor/

Monday Morning Goods No: 164

Bu MMG'de

Yumiyum Türkiye pazarına geri dönüyor!

1990’lı yıllarda çocuk olanların çoğunun severek yediği Yumiyum, 2010 yılında raflardan kaldırılmış, ilerleyen yıllarda adeta karaborsaya düşmüştü. Bu yıl sürpriz bir kararla, piyasaya ilk kez sürüldüğü tarihten 30 yıl sonra tekrar raflara dönüyor

Alışverişi kolaylaştıran sesli asistan: Uniqlo IQ

Uniqlo IQ; Uniqlo'nun mobil alışveriş sürecini kolaylaştırmak ve kişiselleştirmek için sunduğu bir sesli alışveriş asistanı.