Instagram stories’den alışveriş bönemi başlıyor!

Alışveriş deneyimini feed’in dışına taşıyan Instagram, yeni bir güncellemeyle kullanıcılara Stories’den alışveriş yapabilme fırsatı sunduğunu duyurdu.

Instagram’ın son güncellemesiyle, kullanıcılar artık markaların paylaştığı Story’lerden alışveriş yapabilecek.

Instagram’ın yalnızca ilham için değil harekete geçmek için de kullanıldığını belirten sosyal ağ, Instagram Stories’e alışveriş çantası olarak eklenen sticker’a tıklayan kullanıcıların, ürün hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabileceğini ve bu sayede dünyanın farklı ülkelerinden alışveriş yapabileceğini açıkladı.

Şimdilik AdidasAritzia ve Louis Vuitton markalarına ait ürünler Instagram Stories’den satın alınabilecek. İleride daha pek çok marka, bu markalar arasına katılacak.

Alışveriş yapmayı seven kişilerin markaları ve yeni ürünleri keşfetmek için Instagram’ı sık sık ziyaret ettiği biliniyor. Günlük 300 milyon aktif Instagram Stories kullanıcısı, yapılan son araştırmaya göre insanlar Stories özelliğini sevdikleri markaları daha iyi tanımak ve ürünlerin nasıl olduğuna dair bilgi almak ve kendilerine uygun yeni ürünler bulmak için kullanıyor. Stories, markalar için ise ilgi çekici, yüksek etkileşimli ve çok izlenen içerikler yayınlamak için kullandıkları bir platform olarak öne çıkıyor.

Kaynak: http://www.dijitalajanslar.com/instagram-storiesden-alisveris-donemi-basliyor/

Monday Morning Goods No: 164

Bu MMG'de

Stok görsel ve seslerle yaratılan ilk DJ: First Aperture

Getty Images Brasil, AlmapBBDO’yla birlikte Getty Images’ın zengin görsel, video ve ses koleksiyonuyla “First Aperture” adındaki DJ’i yarattı.

Kozmophone pikap deneyimine hologram katıyor

Arcateliers'in tasarladığı Kozmophone, analog cihazların estetiğini ve çağdaş teknolojinin işlevlerini birleştirerek farklı bir müzik dinleme deneyimi sunuyor.