Instagram videolarında ileri-geri sarma dönemi başlıyor!

Instagram, şu sıralar test ettiği iddia edilen yeni özellik ile, aynı YouTube videolarında olduğu gibi oynatma çubuğu sayesinde videoların ileri ya da geri sarılması mümkün olacak.

Instagram’da izlediğiniz videolar, ileri veya geri sarma özelliğine sahip değil. Özellikle bir dakikalık videolarda bu durum kullanıcılar için sinir bozucu olabiliyor. Geçtiğimiz günlerde Jane Wong, ters mühendislik yöntemiyle Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özellikleri gün yüzüne çıkarttı. Söz konusu yeniliklerin arasında videoları ileri sarma özelliği de bulunuyor.

Instagram hikayeler / Instagram videoları

Instagram videoları bu yeni özellikle birlikte daha kaliteli bir deneyim sunmaya başlayacaktır. Bununla birlikte videolarda tekrar izlemek istediğiniz veya kaçırdığınız anlar için tekrardan oynatmayı beklemek zorunda da kalmayacaksınız. Wong’un Twitter üzerinden paylaştığı görüntülerde, şu an için ileri ve geri sarma özelliğinin test edildiği gözüküyor. Bunun dışında videoduraklatma özelliği hakkında bir bilgi bulunmuyor.


 

Yeni özelliğin pek çok kullanıcıyı memnun edeceğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte test edilen ileri – geri sarma özelliğinin ne zaman kullanıcılara sunulacağı, şu an için bilinmeyen detaylar arasında.

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-videolari-guncelleme

Monday Morning Goods No: 198

Bu MMG'de

Boston Dynamics’in güncellenmiş robotu: Handle, tanıtıldı

Distopyalarda izlediğimiz geleceği bir gün karşımıza çıkaracağından emin olduğumuz teknoloji şirketi Boston Dynamics, en gelişmiş robotu Handle‘ı güncelledi.

Ölümü tahmin eden yapay zeka geliştirildi!

Yapay zeka gün geçtikçe gelişiyor ve insanlar gibi akıllı robotlar, uygulamalar ve hatta kanser tespiti yapan cihazlar karşımıza çıkıyor. Yeni çıkan bilgilere göre, bilim insanları ölüm tarihini tahmin eden yapay zeka geliştirdi!