Instagram’a eğlence odaklı yeni özellik

Her geçen gün hikayeler özelliğini geliştiren Instagram, test çıkartmasını yayına aldığını duyurdu.

Her gün 500 milyona yakın hesap tarafından ziyaret edilen Instagram’ın Hikayeler’i yeni özellikleriyle gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Instagram’ın Hikayeler için duyurduğu yeni özelliği, kullanıcıların arkadaşları ile daha eğlenceli etkileşim kurmasını sağlayacak. Anket çıkartmalarıyla kullanıcılara hikayelere olan ilgiyi sıcak tutan Instagram bu kez de platformuna “Test” çıkartmasını dahil ediyor. Test çıkartmasıyla zenginleşen hikayelerde artık kullanıcılar seçmeli küçük sorularla test oluşturabiliyor.


 

Instagram Hikayesi içerisinde bulunan  test çıkartması ile, anket özelliğinden farklı olarak 4 cevaba kadar seçmeli sorular sorulabiliyor. Test çıkartması iki şıklıymış gibi görünse de, iki şık eklendikten sonra diğer şıkları eklemenize olanak tanıyor.  Hikayede test çıkartmasını seçip yayınlamadan önce doğru cevabı öncesinde belirlemeniz gerekiyor. Böylece takipçiler şıklardan birini tercih ettiğinde doğru cevabı da görebiliyor.  Son olarak, hikayenin yukarı doğru kaydırıldığında, cevaplara tek tek bakılabildiğini ve şıklara kimlerin cevap verdiğinin görüntülenebildiğini belirtelim.

Soru çıkartmaları genellikle bir geri bidirim ya da soru-cevap içerikleri için kullanılıyor. Bu anlamda Test Çıkartması takipçiler arasında yarışmalar düzenlemenin kısa bir yolu olarak konumlanabilir.

Monday Morning Goods No: 202

Bu MMG'de

Tesla 2020’de robot-taksi ağını kullanıma sunmayı planlıyor

Elon Musk, Autonomy Day kapsamında yaptığı konuşmasında, otonom araçlarla araç paylaşımı vizyonunun ilk adımı olarak robot-taksi ağını 2020 yılı içerisinde kullanıma sunmayı hedeflediğini belirtti.

Banner alanlarını enstrümana çevirerek müzik yapmak

AIAIAI ajansı tarafından hazırlanan tarayıcı eklentisi AbEXP, reklam alanlarını Kenton Slash Demon'ın hazırladığı seslerle etkileşimli müziğe dönüştürüyor.