Instagram’da “Nametag” özelliği

Sosyal medya devi Instagram, kullanıcıların birbirlerinin profilini bulmalarını kolaylaştıracak olan Nametag özelliğini tanıttı.

Instagram, gerçek hayatta tanıştığınız kişilerin hesaplarını bulmayı ve takip etmeyi kolaylaştıran yeni bir özellik sunuyor. Nametag, QR kodları gibi çalışıyor, kullanıcı adınızı başka birinin telefonu tarafından taranabilecek şekilde gösteriyor. Daha da güzeli; renk, emoji, selfie ve stickerlarla özelleştirilebilir bir kimlik kartı niteliğinde olması.

Ayrıca Nametag’inizi SMS, WhatsApp veya Facebook ile de gönderebilirsiniz. Denemek için sekmenizin sağ üstündeki oka dokunun.

Instagram ayrıca üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için yeni bir özelliği de test ediyor. Mezun olduktan sonra bağlantıda kalmanızı kolaylaştırmak için diğer öğrenciler ve mezunların bulunduğu bir dizine ekleneceksiniz.

Kaynak: https://www.chip.com.tr/haber/instagrama-nametag-ozelligi-geliyor_78454.html

Monday Morning Goods No: 173

Bu MMG'de

Ekranları engelleyen dijital detoks gözlüğü

Ivan Cash'in tasarladığı IRL güneş gözlükleri, dijital ekranları engelleyerek kontrolü tekrar ele almamıza yardımcı olmayı amaçlıyor.

Artırılmış gerçeklikle Snapchat üzerinden Domino’s siparişi

Domino's Pizza, Kabaq ile birlikte çalışarak Snapchat için artırılmış gerçeklik lensi hazırlayıp uygulama üzerinden sipariş vermelerini sağladı.