Instagram’dan sonra Facebook da beğeni sayılarını gizleyecek!

Geçtiğimiz ay Instagram‘ın beğeni sayılarını gizleme özelliği için bazı ülkelerde testlere başlamasının ardından, Facebook’ta da beğeni için yeni hamle haberi geldi. Kısa süre içerisinde Facebook beğeni sayıları da kaldırılacak!

Geçtiğimiz Nisan ayında, Instagram’ın platformdaki beğeni sayısını gizlemek üzere harekete geçtiğini sizlerle paylaşmıştık. Instagram’ın izinden giden Facebook da, platformundan beğenileri kaldırmayı test ettiğini açıkladı.

Instagram’da daha önce de sizlere duyurduğumuz uygulamalarda gizli özellikleri test sürecinde keşfetmesiyle ünlenen Jane Manchun Wong, Facebook’un da, Android platformunda Beğeni sayılarını gizleme sayılarını gizlemeyi test ettiklerini doğruladı. Facebook’un yeni özelliği ile, kullanıcı kendi paylaştığı fotoğrafa ne kadar beğeni geldiğini görebilecek ancak takip eden kullanıcılar paylaşımın ne kadar beğeni aldığını göremeyecek.

Instagram ve Facebook, kullacıların belki de platformdaki başlıca amaçlarından biri olan beğeni sayısını, yeni uygulama ile birlikte rafa kaldırmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların kendilerini başkalarıyla karşılaştırmasının önüne geçmek için ortaya konan bu yöntemin, şu anda Instagram’da 7 farklı ülkede test edildiğini hatırlatalım.

Kaynak: https://digitalage.com.tr/facebook-da-begeni-rekabetini-ortadan-kaldiriyor/

Monday Morning Goods No: 221

Bu MMG'de

USB4 standardı kullanılmaya hazır!

Bu yılın başlarında USB Implementers Forum (USB-IF) tarafından müjdesi verilen USB4 standardının teknik özelliklerinin tamamlandığı duyuruldu. Devasa hızlara ulaşmamızı sağlayacak USB 4.0 bakalım neler sunuyor?

Facebook’un çöpçatanlık uygulaması devreye alındı

F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında duyurulan Facebook Dating, kullanıma sunuldu.