Instagram’dan yeni alışveriş özelliği: IG Shoppings

Instagram, IGTV’den sonra yeni bir uygulama için daha çalışmalara başladı. Alışveriş meraklılarını dikkate alan Instagram, şimdilik IG Shopping adıyla anılan bir uygulamanın testlerini sürdürüyor

Yaz başında IGTV uygulamasını tanıtan Instagram, şimdilerde yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor. IG Shopping adıyla anılan yeni uygulama, alışveriş meraklılarını hedef alıyor. Kullanıcıların takip ettikleri mağaza sayfalarına ve eşya koleksiyonlarına doğrudan göz atmalarını ve söz konusu sayfalardan alışveriş yapmalarını sağlayan IG Shopping’in, Instagram’ın alışveriş potansiyelini daha da geliştireceği düşünülüyor.

Bilindiği üzere halihazırda Instagram’da alışveriş yapmak mümkündü ancak bunun için mağazanın Instagram sayfasında ürünü seçip, linke tıklayıp, mağazanın web sayfasına ulaşmanız gerekiyordu. Instagram, geliştirmeyi sürdürdüğü yeni uygulama ile e-ticaret işlemini kendi üzerinden yapmayı ve kullanıcıları mağazaların kendi web sayfasına yönlendirmemeyi planlıyor.

Yeni uygulamanın ne zaman yayınlanacağı henüz belirtilmiş değil ancak alışveriş meraklıları şimdiden heyecanla bekliyor.

Kaynak: http://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/instagrama-alisveris-uygulamasi-geliyor/

Monday Morning Goods No: 169

Bu MMG'de

Dua Lipa’nın yeni parçasını kendi müzik zevkinle remiksle

Jaguar'ın Dua Lipa ile geliştirdiği projede Want To şarkısı; dinleyicinin zevkine göre kişiye özel şekilde remikslenebiliyor.

Yalanı ve gerçeği anlayan mikrofon

NatGeo Latin America, araştırmacı gazetecilik odaklı yeni programının tanıtımı için yalanla gerçeği ayırt eden bir mikrofon yarattı.