İstanbul’da en çok yemek Şişli’de yenildi

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, yemek kartı kullanıcılarının 2019 yılındaki yeme içme alışkanlıklarını analiz etti.

 Araştırma sonuçlarına göre en pahalı yemek Muğla’da yenilirken çalışanların yemek tercihinde ilk sırayı kebap aldı. Lahmacunsa en çok sipariş verilen yemek oldu. 

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri 81 ilde 45 binden fazla restoran, kafe ve büfede seçme özgürlüğü sunan ve 1 milyon tüketiciye hizmet veren Sodexo, çalışanların 2019’daki yeme içme alışkanlıklarını açıkladı.

En pahalı yemek Muğla’da yenildi

Sodexo kullanıcılarının yaptıkları harcamalara göre; işlem başına ortalama harcama tutarı İstanbul’da 25,6 TL, Ankara’da 27,7 TL, İzmir’de 28 TL, Antalya’da 25,1 TL, Gaziantep’te ise 22,6 TL. İşlem başına ortalama harcama tutarı en yüksek olan il ise 31,1 TL ile Muğla.

İstanbul’da en çok yemek Şişli’de yenildi

Sodexo kullanıcılarının harcama alışkanlıklarından yola çıkılarak hazırlanan istatiklere göre 2019 yılında en fazla yemek çalışan nüfusun yoğun olduğu Şişli’de yenildi ve ortalama 22 TL harcandı. İstanbul’da en pahalı yemek yenen yer 28,4 TL ile Kadıköy olurken, Sarıyer’de 26 TL, Ümraniye’de 24 TL, Beyoğlu’nda ise 24,7 TL harcandı. Ankara ve İzmir’in en pahalı yemek yenen semtleri de sırasıyla Çankaya ve Konak olarak tespit edildi.

Çalışanlar en çok kebap tercih ediyor

Çalışmada, Türkiye’deki çalışanların en çok kebabı tercih ettiği gözlenirken, en pahalı kebabın Aydın’da satıldığı belirlendi. Kebaptan sonra en çok ev yemekleri tercih ediliyor. Balığın en çok tüketildiği il ve ilçe İstanbul-Sarıyer olurken ikinci sırada Ankara-Çankaya, üçüncü sırada İstanbul-Tuzla yer alıyor. En pahalı balık ise Sarıyer’de yeniyor.

Çalışanlar gün geçtikçe daha çok mobil ödeme yapıyor

2019 senesinde çalışanlar kartlarını kullanmadan, mobil uygulama üzerinden 442 bin kez ödeme yaptılar. 18 bin üye iş yerinde mobil ödeme kullanıldı.

En çok sipariş verilen yemek lahmacun

2019’un Eylül ayında Sodexo’lu kullanıcıların hizmetine sunulan Sodexo Plus platformunun verilerine göre Sodexo kullanıcılarının 2019’da en çok sipariş verdiği yemek ise lahmacun olarak belirlendi.

Kaynak: https://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/istanbulda-en-cok-yemek-sislide-yenildi/

Monday Morning Goods No: 238

Bu MMG'de

Dünyanın en mutlu bölgesi Latin Amerika, en mutsuz bölgesi ise Orta Doğu

Barem, GIA iş birliği ile gerçekleştirdiği “Umut ve Mutluluk” araştırmasının sonuçları belli oldu.

Haftanın İlham Veren Sitesi