Kadın cinayetlerini temsil eden 440 ayakkabı

Kabataş'ta bir binanın duvarlarına yerleştirilen ayakkabılar, herkesi kadına yönelik şiddetle yeniden yüzleşmeye çağırıyor.

Kahve zinciri Kahve Dünyası’nın 2017 yılında hayata geçirdiği kâr amacı gütmeyen sanat platformu Yanköşe, son projesinde kadın cinayetlerini ele aldı.

Grafik tasarımcı, müzisyen ve sanatçı Vahit Tuna tarafından tasarlanan proje kapsamında Kabataş’ta markanın şubesinin yer aldığı Meclis-i Mebusan Caddesi’ndeki 260 metrekarelik alanda iki duvara Türkiye’de 2018’de erkek şiddetiyle hayatını kaybeden 440 kadını temsil etmesi ve isimlerinin hatırlanması amacıyla 440 kadın ayakkabısı yerleştirildi.

 

Ölen kişilerin ayakkabılarının evlerinin kapısının önüne bırakılması geleneğine de göndermede bulunan İsimsiz adlı çalışma, kadına yönelik şiddet konusunda kamusal bir tartışma ve bilinçlenme için bir aracı olma görevi üstleniyor.

Kaynak: https://mediacat.com/kadin-cinayetlerini-temsil-eden-440-ayakkabi/

Monday Morning Goods No: 222

Bu MMG'de

Instagram’ın hikayeler için Snapchat’ten sonraki yeni ilhamı TikTok

Sosyal ağlardaki trendlerin değişimi baş döndürücü hızla ilerlerken Instagram, Snapchat'ten sonra hikayeleri için şimdi de TikTok özelliklerini platformuna eklemeye hazırlanıyor.

Jack Ma Alibaba’ya veda ediyor

Alibaba Group Yönetim Kurulu Başkanı Jack Ma görevinden bugün ayrılacak.